„Po pierwsze Rodzina!” Maląg: Organizacje pozarządowe mogą otrzymać dotacje nawet do 1,5 mln zł

Artykuł
Wnioski można składać przez stronę: https://www.gov.pl/web/rodzina.
Canva

Tylko do końca kwietnia trwa nabór ofert w ramach drugiej edycji konkursu "Po pierwsze Rodzina!" – przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

W konkursie „Po pierwsze Rodzina!” dofinansowane zostaną najlepsze projekty informacyjno-edukacyjne i szkoleniowe na rzecz rodzin. Program jest adresowany do organizacji pozarządowych – stowarzyszeń i fundacji, organizacji kościelnych i do spółdzielni socjalnych.

- W kierowanym przeze mnie resorcie rodziny bardzo cenimy sobie szeroką współpracę na rzecz polskich rodzin zarówno z samorządami, jak i organizacjami pozarządowymi. Dlatego uruchomiliśmy konkurs „Po pierwsze Rodzina!” – powiedziała szefowa MRiPS Marlena Maląg.

Przypomniała, że do końca kwietnia trwa nabór ofert w ramach drugiej edycji konkursu.

- Jest się o co starać, organizacje pozarządowe mogą otrzymać dotacje w wysokości od 50 tys. do nawet 1,5 mln zł. Co ważne, wkład własny nie jest wymagany. W sumie to 8,4 mln zł. Wspólnie możemy zrobić wiele dobrego dla polskich rodzin, a to nasz absolutny priorytet – podkreśliła minister.

Zwróciła uwagę, że pierwsza edycja konkursu „Po pierwsze Rodzina!” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

- W sumie złożono ponad 350 ofert. Dofinansowanie na łączną kwotę przeszło 8,6 mln zł otrzymało 38 organizacji – wskazała Maląg.

W ramach tegorocznej edycji konkursu okres realizacji dofinansowanych zadań zaplanowany jest na 14 lipca – 31 grudnia 2021. Termin ponoszenia wydatków w ramach dofinansowanego zadania przewiduje się od momentu podpisania umowy na realizację zadania publicznego do 31 grudnia 2021 r.

Wnioski można składać przez stronę: https://www.gov.pl/web/rodzina.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy