Rafał Dobrucki nowym selekcjonerem Reprezentacji Polski na Żużlu

Artykuł
Rafał Dobrucki
Twitter Twój Portal Żużlowy (@tpzuzlowy)

Spekulacje zostały potwierdzone! Rafał Dobrucki zastąpi Marka Cieślaka na stanowisku selekcjonera Reprezentacji Polski na Żużlu

Wraz z końcem tegorocznego sezonu, w mediach rozbrzmiała dyskusja o osobę, która zastąpi utytułowanego Marka Cieślaka na stanowisku selekcjonera. 

Wiele głosów potwierdzało, że będzie nim Rafał Dobrucki. Tak też się dzieje i to Rafał Dobrucki będzie pracował wraz z innymi na międzynarodowy sukces biało-czerwonych. 

– Bardzo jest mi miło poinformować, że w dniu wczorajszym na Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego, zapadła jednogłośna decyzja o tym, że Rafał Dobrucki obejmie obowiązki trenera kadry Żużlowej Reprezentacji Polski seniorów i juniorów – powiedział Piotr Szymański podczas konferencji online, która została zorganizowana przez Żużlową Reprezentację Polski – To była bardzo łatwa decyzja do podjęcia. Wraz z prezesem związku, Michałem Sikorą oraz z Rafałem ustaliliśmy, że pierwsza umowa będzie obowiązywała przez dwa lata.

– Bardzo dziękuję za tę nominację. To przyjemność oraz zaszczyt móc pracować z najlepszą żużlową reprezentacją na świecie. Zdaję sobie sprawę z tego, jakie oczekiwania wiążą się z tą posadą, mając takie wsparcie jestem pewien, że będziemy mogli cieszyć się z osiąganych wyników. Zmagania kadry A to zupełnie inny kaliber. Trzeba się do nich bardzo dobrze przygotować i myślę, że to się uda – Komentuje nowy szkoleniowiec Żużlowej Reprezentacji Polski.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, nowy trener powoła kadrę, która reprezentować będzie Żużlową Reprezentację Polski w 2021 roku.

Rafał Dobrucki dotychczasowo opiekował się najmłodszymi zawodnikami i odpowiadał on za młody pion żużlowej reprezentacji. Były zawodnik Falubazu ma również doświadczenie klubowe, gdyż prowadził on Betard Spartę Wrocław przed okresem Dariusza Śledzia. 

Źródło: speedwaynews.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy