Przypominamy wyjątkowy wywiad ze śp. Katarzyną Łaniewską w TV Republika

Przypominamy wywiad ze śp. Katarzyną Łaniewską w TV Republika
TV Republika

W poniedziałkowe popołudnie napłynęły do nas smutne informacje o śmierci aktorki Katarzyny Łaniewskiej. Pani Katarzyna, dopóki pozwalały jej na to siły i zdrowie, regularnie uczestniczyła w uroczystych rocznicach i miesięcznicach Katastrofy Smoleńskiej, często gościła również w mediach Strefy Wolnego Słowa, także TV Republika. Przypominamy jeden z wywiadów, których aktorka udzieliła redaktor Emilii Pobłockiej.

W niedzielę 11 marca 2018 r.  aktorka gościła w programie „Gwiazdy w Republice”. Redaktor Pobłocka pytała panią Katarzynę Łaniewską m.in. o jej najsłynniejszą rolę, czyli postać „Babci Józi” z serialu „Plebania” emitowanego w latach 2000-2012 na antenie TVP1. Aktorka mówiła również o innych rolach filmowych i teatralnych, a także o atmosferze w środowisku aktorskim.

W tym kontekście prowadząca przypomniała atmosferę wokół filmu "Smoleńsk" śp. Antoniego Krauzego. Obraz, zanim jeszcze powstał, spotykał się z falą hejtu, a aktorzy demonstracyjnie odmawiali ról - nie tylko ci, którzy otrzymywali propozycje zagrania w filmie, ale także ci, którym roli w "Smoleńsku" nie proponowano. Wyjątkową, choć epizodyczną rolę zagrała w filmie Krauzego właśnie Katarzyna Łaniewska. Aktorka wielokrotnie podkreślała, że jest dumna z roli śp. Anny Walentynowicz. 

 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy