Przyjechała do sądu autem z trójką dzieci. Miała ponad dwa promile alkoholu

Artykuł
Kobiecie grozi do pięciu lat pozbawienia wolności
legnica.policja.gov.pl

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy interweniowali wobec matki, która przywiozła samochodem dzieci na przesłuchanie do sądu. Miała ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Legniccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że nietrzeźwa matka przywiozła na przesłuchanie do sądu trójkę swoich dzieci. Funkcjonariusze udali się w miejsce zgłoszenia, gdzie przebadali 39-latkę. Wynik na alkomacie wskazał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Chłopców przekazano pod opiekę ojca, natomiast nietrzeźwa kierująca została zatrzymana i trafiła na noc do policyjnego aresztu.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie nieodpowiedzialnej matce zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad wspólnie zamieszkałymi małoletnimi w wieku 12, 8 i 7 lat oraz zarzutu kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, czym kobieta naraziła swoje dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Prokuratura Rejonowa w Legnicy zastosowała wobec 39-latki dozór policyjny oraz zobowiązała mieszkankę powiatu legnickiego do powstrzymania się od nadużywania alkoholu. Za popełnione przestępstwo zatrzymanej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: legnica.policja.gov.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy