Przejdź do treści
09:01 Ukraina: Rosja przeprowadza ataki z użyciem dronów i pocisków manewrujących
08:33 Szef IPN Ukrainy: dobre sygnały podczas spotkania prezydenta Nawrockiego z ukraińską delegacją
08:10 Polska: Kondolencje prezydenta, premiera i ministrów po śmierci górników w kopalni Pniówek
07:45 Dowództwo Operacyjne: w polskiej przestrzeni powietrznej rozpoczęło się operowanie lotnictwa
07:25 Chiny: pierwszy stopień rakiety Długi Marsz 12A nie został pomyślnie odzyskany
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Prowadził, mając ponad 3 promile. Autostradę zamienił w slalom

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Małopolska policja zatrzymała kierowcę ciężarówki, u którego w trakcie badania wykryto ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci zostali zawiadomieni przez zaniepokojonych kierowców, którzy zauważyli samochód ciężarowy z naczepą jadący slalomem na autostradzie A4. „W tym samym czasie, patrol autostradowej drogówki na 407 kilometrze autostrady namierzył pojazd jadący od pasa do pasa” - poinformowała małopolska policja.

W trakcie przeprowadzonej kontroli okazało się, że kierowca – obywatel Ukrainy – miał 3,65 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W kabinie pojazdu policjanci znaleźli pustą butelkę po trunku. Podejrzewa się, że kierowca popijał z niej w trakcie prowadzenia pojazdu.

Kierowcy grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

malopolska.policja.gov.pl

Wiadomości

Beata Kozidrak wraca na scenę. Poruszające wyznanie przed świętami

Unikalne Boże Narodzenie w Watykanie: Jubileusz, nowy papież i choinka z północnych Włoch

Ks. Bortkiewicz: Adwent zniszczony przez komercję

Rosyjscy generałowie fałszują raporty dla Putina

Wildstein: Polska laboratorium eliminacji opozycji

Prezydent Karol Nawrocki reaguje na tragedię w Kopalni Pniówek. Kondolencje dla rodzin górników

Polska reaguje na zmasowany atak Rosji na Ukrainę. Wystartowały samoloty, działania prewencyjne

Niemcy są w szoku: Prezydent Nawrocki to polski Trump

Rosja zadziwia na wojnie: konie na froncie, osły w logistyce

USA: STOP dla farm wiatrowych z powodów bezpieczeństwa narodowego

Holandia: Samochodem wjechała w tłum podczas parady świateł

Trump: Musimy mieć Grenlandię. Tam wszędzie rosyjskie i chińskie statki

Szwedzi wyłączyli reaktor atomowy

USA będą budować pływające fortece. Będą większe od niszczycieli

Rosja o rozmowach w Miami. Gdzie jest pokój?

Najnowsze

kopalnia węgla - zdjęcie poglądowe

Kopalnia Pniówek: Dwóch górników nie żyje

Putin

Rosyjscy generałowie fałszują raporty dla Putina

Bronisław Wildstein

Wildstein: Polska laboratorium eliminacji opozycji

Nawrocki składa kondolencje po tragedii w Pniówku

Prezydent Karol Nawrocki reaguje na tragedię w Kopalni Pniówek. Kondolencje dla rodzin górników

Polska reaguje na zmasowany atak Rosji na Ukrainę. Wystartowały samoloty, działania prewencyjne

Beata Kozidrak wraca na scenę. Poruszające wyznanie przed świętami

ks. Paweł Rytel-Andrianik

Unikalne Boże Narodzenie w Watykanie: Jubileusz, nowy papież i choinka z północnych Włoch

ks. prof. Paweł Bortkiewicz

Ks. Bortkiewicz: Adwent zniszczony przez komercję