Polski Ład to rozwój gospodarki oparty o wartości. Jarosław Kaczyński przybliżył założenia programu

Artykuł
Jarosław Kaczyński
PAP/Leszek Szymański

- Wszystko wskazuje na to, że kończy się pandemia, ale bez jej dogaszenia te wszystkie plany nie będą miały żadnego sensu — mówił w sobotę podczas prezentacji Polskiego Ładu prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Przypadł mi dzisiaj zaszczyt przedstawienia wstępu do omówienia programu Polski Ład — programu obszernego, wielkiego, programu, który został sformułowany niedawno i dzisiaj po różnego rodzaju przygodach ma być przedstawiony Polakom — mówił prezes PiS.

- Ktoś zapyta, dlaczego dzisiaj, teraz. Otóż wszystko wskazuje na to, że kończy się pandemia. Oczywiście nie jesteśmy tego pewni i ciągle musimy zdawać sobie sprawę z tego, że bez dogaszenia pandemii, jeśli się będzie ona dalej szarzyć, a od czasu do czasu wybuchać jak ognisko, to wtedy wszystkie plany nie będą miały żadnego sensu — dodał Kaczyński.

Polski Ład ma spełnić aspiracje Polaków

- W ciągu ostatnich pięciu lat działaliśmy sprawnie. Polska rozwijała się gospodarczo i społecznie. Rosły płace, zmniejszała się bieda. Uporządkowaliśmy finanse publiczne — powiedział przewodniczący PiS i zaznaczył, że Polski Ład ma kontynuować dobrą politykę rządu Zjednoczonej Prawicy po kryzysie pandemii i wprowadzić gospodarkę na ścieżkę nowego rozwoju.

- Polacy są głęboko przekonani, że należy im się takie życie, jak w krajach na zachód od nas. I chcemy te aspiracje zaspokoić. Teraz jest na to szansa — podkreślił wicepremier i przypomniał, że polski rząd sprawnie przeciwdziałał pandemii, a także przeprowadził udane negocjacje z UE w kwestii Funduszu Odbudowy.

Gospodarka oparta o polskie wartości

- Polski Ład oparty jest o polskie wartości — zaznaczył Kaczyński. Te wartości, jak przypomniał to „Polska oparta na tradycji i solidarności. Polska sprawiedliwa i Polska równych szans” - dodał.

- Polski Ład ma zrealizować polskie aspiracje, a nawet marzenia — podkreślił przewodniczący PiS.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy