Pogrzeb policjanta zabitego na służbie. W całej Polsce zawyją syreny

Artykuł
Kondolencje po śmierci policjanta złożyli m.in. prezydent Andrzej Duda.
facebook.com/PolicjaPolska

- Nie tylko w Raciborzu, ale każdy z Nas i w każdej części Polski może pożegnać Michała. W geście solidarności oraz ku czci Policjanta, punktualnie o 12.00 włączmy sygnały świetlne i dźwiękowe, zatrzymajmy się na chwilę i oddajmy honor - czytamy w oświadczeniu Polskiej Policji na Twitterze.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w południe w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciborzu (woj. śląskie). Formacje będzie reprezentował m.in. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Policjanci w oświadczeniu podkreślają, że asp. Michał Kędzierski "zginął służąc ojczyźnie".

Okoliczności tragedii 

Do śmierci funkcjonariusza doszło na ul. Chełmońskiego w Raciborzu doszło we wtorek. Mundurowi z prewencji interweniowali wobec mężczyzny, który według zgłoszenia był przebrany w policyjny mundur, pijany lub pod wpływem środków odurzających i mógł poruszać się samochodem. Podczas czynności 40-latek wyciągnął broń i postrzelił policjanta. Niestety mimo reanimacji 43-letniego funkcjonariusza nie udał się uratować.

Sprawca trafi do aresztu
 
 
Sąd zdecydował w czwartek po południu o aresztowaniu na trzy miesiące 40-latka, który we wtorek w Raciborzu zastrzelił interweniującego policjanta. Informację o uwzględnieniu wniosku w tej sprawie przekazała w czwartek po południu raciborska policja.
 
Kondolencje składa cała Polska

Kondolencje po śmierci policjanta złożyli m.in. prezydent Andrzej Duda i komendant główny policji Jarosław Szymczyk, a także śląski garnizon.

- Michał zginął na służbie z rąk przestępcy, który wycelował broń w umundurowanego Policjanta i bez wahania pociągnął za spust. W naszych sercach i pamięci trwać będzie na zawsze - przekazało kierownictwo polskiej policji.

Źródło: Polska Policja

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy