Przejdź do treści
11:05 Polska: Prezydent podpisał postanowienie ws. przedłużenia działania kontyngentu wojskowego w Iraku
10:30 Zełenski: Rosja zaatakowała Ukrainę ponad 650 dronami i 30 rakietami
09:58 Biznes: Sąd w Liechtensteinie wydał prawomocny wyrok ws. sukcesji w rodzinie Solorzów
09:30 Polska: IMGW ostrzega przed oblodzeniem na południu kraju
09:01 Ukraina: Rosja przeprowadza ataki z użyciem dronów i pocisków manewrujących
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

PiS nadal liderem, zaskakujący wynik PO i powrót lewicy do Sejmu | SONDAŻ

Źródło:

Instytut Badań Pollster przeprowadził pierwszy w 2017 roku sondaż poparcia dla partii politycznych. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, z poparciem w wysokości 31 proc. wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość. Na pozycji lidera opozycji umocniła się .Nowoczesna.

Prawo i Sprawiedliwość od wielu miesięcy pozostaje liderem we wszystkich sondażach poparcia dla partii politycznych – tym razem z wynikiem 31 proc. Na drugim miejscu z poparciem 24 proc. znajduje się partia .Nowoczesna z Ryszardem Petru na czele. Trzecie miejsce należy do ugrupowania Kukiz'15, które może cieszyć się 15 proc. poparciem.

Zaskakująco niski wynik zanotowała partia Grzegorza Schetyny – PO cieszy się jedynie poparciem w wysokości 11 proc. znajdując się tym samym po raz pierwszy od wielu miesięcy poza podium. Lewica jednak ma powody do zadowolenia – poparcie dla SLD deklaruje 8 proc. badanych a dla partii Razem 5 proc. 

W Sejmie nie znalazło by się Polskie Stronnictwo Ludowe, na które głosować chce jedynie 2 proc. respondentów.

Sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster na zlecenie Super Expressu oraz NOWA TV w dniach 2-3 stycznia na reprezentatywnej próbie 1047 Polaków.

Wprost.pl

Wiadomości

Prawie 1,5 mln Polaków bez pełnej ochrony. Tak źle jeszcze nie było

Polska zostaje na Bliskim Wschodzie. Decyzja prezydenta o PKW

Katolicy są ludźmi drugiej kategorii w Unii Europejskiej

Chris Rea i jego świąteczny hit: ile naprawdę zarobił na „Driving Home for Christmas”

Bogucki: polska polityka ma być konsekwencją polskiego interesu, a nie interesu innego państwa

„Nie wrócę do Przemysława” – Marianna Schreiber publikuje nagranie z byłym, Korczarowski komentuje.

Mocny spot PiS o drożyźnie za rządów Tuska przed świętami [WIDEO]

Kaczyński ostro o rządzie Tuska i stanie gospodarki: „Polacy się nie uśmiechają”

Ten wigilijny susz zachwyci Cię smakiem!

Neymar po operacji kolana. Czeka go miesiąc przerwy w grze

Bosak: delegalizacja Konfederacji? To polityczna fantazja lewicy

Poseł PiS Michał Kowalski o skutkach rządów kolacji 13 grudnia: "Te święta będą bardzo drogie"

Wielkie oszustwo OZE i aplikacja widmo - tak rządzi ekipa 13 grudnia!

Beata Kozidrak wraca na scenę. Poruszające wyznanie przed świętami

Unikalne Boże Narodzenie w Watykanie: Jubileusz, nowy papież i choinka z północnych Włoch

Najnowsze

Prawie 1,5 mln Polaków bez pełnej ochrony. Tak źle jeszcze nie było

Bogucki: polska polityka ma być konsekwencją polskiego interesu, a nie interesu innego państwa

„Nie wrócę do Przemysława” – Marianna Schreiber publikuje nagranie z byłym, Korczarowski komentuje

PiS ze spotem o drożyźnie przed świętami

Mocny spot PiS o drożyźnie za rządów Tuska przed świętami [WIDEO]

Jarosław Kaczyński krytykuje drożyznę przed świętami

Kaczyński ostro o rządzie Tuska i stanie gospodarki: „Polacy się nie uśmiechają”

Karol Nawrocki

Polska zostaje na Bliskim Wschodzie. Decyzja prezydenta o PKW

Katolicy są ludźmi drugiej kategorii w Unii Europejskiej

Chris Rea i jego świąteczny hit: ile naprawdę zarobił na „Driving Home for Christmas”