Papież życzy Polakom odwagi w wierze i duchowego wzrostu. Wkrótce uroczystość św. Wojciecha

Artykuł
Papież apelował, by nie pogardzać modlitwą ludzi prostych
Fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Papież Franciszek życzył Polakom odwagi w wierze, rozwoju społecznego oraz duchowego wzrostu ojczyzny. Słowa te skierował podczas audiencji generalnej w Watykanie w związku z obchodzoną w piątek uroczystością św. Wojciecha, patrona Polski.

Zwracając się do Polaków podczas audiencji w bibliotece Pałacu Apostolskiego papież powiedział: „Pojutrze będziecie obchodzili uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski”.

– Był człowiekiem głębokiej wiary, modlitwy i męstwa, a jego męczeństwo stało się fundamentem tożsamości Kościoła w Polsce. Niech wyprosi wam u Boga odwagę w wierze, rozwój ludzki i społeczny oraz wzrost duchowy waszej Ojczyzny. Z serca wam błogosławię – dodał Franciszek.

W katechezie na temat modlitwy mówił, że jest ona niezbędnym elementem życia chrześcijańskiego.

Papież podkreślił: „Wszyscy powinniśmy mieć pokorę niektórych osób starszych, które w kościele – być może dlatego, że już dobrze nie słyszą – odmawiają półgłosem modlitwy, jakich nauczyły się w dzieciństwie”.

– Taka modlitwa nie zakłóca ciszy, ale dowodzi wierności obowiązkowi modlitwy, praktykowanemu przez całe życie – zaznaczył.

Apelował, by nie pogardzać modlitwą ludzi prostych.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy