Paczki świąteczne dla Powstańców. Warszawa pamięta o swoich bohaterach

Artykuł
Organizatorzy i wolontariusze przygotowali paczki, które umiliły Powstańcom Wielkanoc
Fot. Facebook/Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego

Podczas finału wielkanocnej odsłony akcji „Serce dla Powstańców” 140 bohaterów Warszawy otrzymało paczki z żywnością. Pomoc zorganizowała Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego, Związek Powstańców Warszawskich i Polski Związek Firm Deweloperskich. Finansowego wsparcia udzieliło wiele przedsiębiorstw.

To już kolejna odsłona akcji „Serce dla Powstańców”, mająca pielęgnować pamięć o bohaterach Warszawy. Organizatorzy i wolontariusze przygotowali paczki, które umiliły Powstańcom Wielkanoc - poinformował portal Eurobuild Central And Eastern Europe.

– W tym trudnym okresie pandemii każdy gest solidarności z najsłabszymi i samotnymi jest bardzo istotny. Ponad rok izolacji, brak spotkań i interakcji międzyludzkich, to dla naszych bohaterów wielkie wyzwanie życiowe. Pamiętamy o nich, okazujemy im nasze serce, przekazujemy podarunki, razem przeżywamy świąteczny czas – zaznaczył Rafał Szczepański, prezes Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.

Organizatorzy dostarczyli do Powstańców Warszawskich 140 paczek. Znalazły się w nich słodycze, kakao, miód, pasztet, konfitura, herbata. Za dystrybucję odpowiadał Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich oraz Związek Powstańców Warszawskich.

Wielkanocną akcję „Serce dla Powstańców” wsparło 14 firm członkowskich Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

– Przed nami już drugie Święta Wielkanocne, podczas których Powstańcy Warszawscy muszą pozostać sami w domach. To ważne, aby pokazać im, że jesteśmy z nimi i o nich myślimy. Cieszę się, że tak wiele firm zechciało uczestniczyć w wielkiej akcji pamięci o naszych bohaterach – powiedział Grzegorz Kiełpsz, prezes zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

– Dziękuję wolontariuszom i przedsiębiorstwom za wspieranie Powstańców Warszawskich, którzy są dziś już osobami wiekowymi. Dla wielu z nas te święta będą oznaczać brak możliwości spotkania z rodziną i samotność. Każde najdrobniejsze działanie ma wielkie znaczenie – dodał Zbigniew Galperyn ps. Antek, Prezes Związku Powstańców Warszawskich.

Źródło: eurobuildcee.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy