„Oddaję państwu głos”. Prof. Girzyński: W polityce głównym elementem walki jest język

Zachęcamy do obejrzenia całego materiału.
Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Gościem programu „Oddaję państwu głos” był historyk prof. Zbigniew Girzyński. Zapraszamy do zapoznania się z całością materiału.

Prof. Zbigniew Girzyński zaznaczył, że błędy w polityce się zdarzają. Jednak problemem jest to, kiedy jest ich zbyt wiele. Szczególnie w kwestiach gospodarczych i w przypadku kluczowych głosowań.

- Politycy niekiedy powiedzą o jedno słowo za dużo albo zagłosują w niektórych sprawach niekoniecznie odpowiednio. Problem zaczyna się, kiedy w kluczowych głosowaniach jest kilka błędów lub pomyłek. Niedobrze, kiedy pomyłki pojawiają się w kluczowych ustawach, które są fundamentem ustrojowym danego projektu politycznego - przyznał.

Dzwoniący do programu zadał pytanie odnośnie kontroli poselskich. Prof. Zbigniew Girzyński przyznał, że zadaniem opozycji jest kontrola rządzących.

- To ich prawo. Od tego jest opozycja. Jej zadaniem jest pewnego rodzaju kontrola. My też kiedyś korzystaliśmy z tej możliwości - powiedział prof. Zbigniew Girzyński.

Dzwoniący do programu „Oddaję państwu głos” zapytał o obecne wydatki na gaz i najbliższe plany związane z tą kwestią.

- Niedługo będą nowe możliwości związane z Gazoportem. Mam nadzieję, że to pomoże. Będziemy mieli gazu pod dostatkiem - powiedział historyk.

Prof. Zbigniew Girzyński zaznaczył na antenie TV Republika, że głównym elementem polityki, w dzisiejszych czasach, jest język, który nie zawsze jest odpowiedni.

- W polityce głównym elementem walki jest język. W trakcie tej szermierki nie każde słowo jest takie, jakie być powinno. Jeśli tak było z mojej strony to przepraszam - powiedział na antenie TV Republika prof. Zbigniew Girzyński.

- Kiedyś słowo było ważniejsze niż jakakolwiek umowa, teraz niestety tak nie jest - dodał.

Gość programu „Oddaję państwu głos” wypowiedział się na temat działań Jarosława Gowina i Zjednoczonej Prawicy. Przyznał, że należy pracować wypracowaniem elementarnych podstaw współpracy i zaufaniem.

- Jeśli chcemy współpracować musimy wypracować elementarne podstawy tej współpracy. Jest teraz brak zaufania i jeżeli chcemy funkcjonować, nad tym trzeba będzie popracować - przyznał historyk.

- Gdyby nie ambicje polityczne, to ta stabilność Rządu byłaby większa - dodał prof. Zbigniew Girzyński.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy