O. Rydzyk: Rezygnujemy ze współpracy z kancelarią prezydenta Dudy

Artykuł
Ojciec Tadeusz Rydzyk
FLICKR/ PIOTR DRABIK/ CC BY 2.0

Dyrektor Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk poinformował podczas wczorajszej audycji "Rozmowy Niedokończone", że Telewizja Trwam rezygnuje ze współpracy z Kancelarią Prezydenta. Redemptorysta oświadczył również, że ekipie TV Trwam odmówiono miejsca w samolocie podczas podróży Andrzeja Dudy do Francji.

– Powiedziałem Telewizji Trwam, aby napisali do biura prasowego Kancelarii Prezydenta, że rezygnujemy ze współpracy – ogłosił na antenie Radia Maryja o. Rydzyk. Dodał też, że w samolocie nie ma miejsca dla dziennikarzy "Naszego Dziennika", którzy chcą lecieć z prezydentem Dudą do Kijowa. 

– TV Trwam jeszcze nie odpowiedzieli. A my chcieliśmy pojechać i poznawać całą prawdę – tłumaczył. – Nie można nas tak traktować, że "Nasz Dziennik" nie może jechać, albo tylko w jedną stronę mogą wziąć. Tym bardziej, że jadą wszystkie media liberalno-lewicowe – dodał o. Rydzyk.

Dyrektor Radia Maryja krytycznie odniósł się także do ostatnich nominacji w rządzie Beaty Szydło. – Dowiedziałem się dzisiaj, że wiceministrem pracy rodziny i polityki społecznej został człowiek, redaktor, wicenaczelny "Wprost" (Bartosz Marczuk - red.), który o reformie emerytalnej PiS mówił, że to gniot a jej zwolennicy to głupki i cynicy. Recepty PiS na biedę są według niego przerażające. I ten człowiek zostaje wiceministrem. Po prostu obserwujmy wszystko i nie bądźmy naiwni – zaapelował o. Rydzyk. 

Redemptorysta podkreślił, że nawet w mediach prawicowych widzi wiele "prawicy laickiej". – Wcale nie zależy im na Kościele. Co najwyżej wieszają się na Kościele. Na mszę przyjdą, a co robili z ojcem Hejmo? A co robili z księdzem arcybiskupem Wielgusem? A to taki lincz na cały świat bez sędziego i zasady posłuchaj drugiej strony? I to są prawicowe media? – pytał o. Rydzyk. – Nie jest wesoła ta sprawa, dlatego musimy walczyć o dobre media i etycznych dziennikarzy, którzy będą mówić prawdę – dodał.


CZYTAJ TAKŻE:

Bartosz Marczuk rozpoczyna pracę w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Źródło: Radio Maryja

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy