Nowe samochody dla Wojska Polskiego. Pojazdy używane od lat 90. przechodzą do lamusa

Artykuł
Kluczyki od szefa MON przyjął również jeden z kierowców 18 Dywizji Zmechanizowanej.
twitterMON_GOV_PL

Na terenie 2. Regionalnej Bazy Logistycznej w Warszawie z udziałem ministra Błaszczaka odbyła się uroczystość przekazania nowych samochodów ciężarowo-osobowych dla Wojska Polskiego.

Zakupione pojazdy Ford Ranger XTL zastąpią dotychczas samochody osobowe Honker, które są używane w wojsku od lat 90.

100 przekazanych dziś samochodów, które trafią do jednostek wojskowych w całym kraju to pierwsza część dostaw wynikających z umowy podpisanej w marcu br. Umowa przewiduje dostawę łącznie 648 pojazdów

Ford Ranger w konfiguracji XLT napędzany jest silnikiem wysokoprężnym 2.0 EcoBlue o mocy 125 kW/170 KM, który współpracuje z 6-biegową manualną przekładnią. Poruszanie się samochodem w trudnych warunkach, obok napędu 4x4 wspomaga system kontroli trakcji.

- Przekazane dziś pojazdy to samochody terenowe, których osiągi są wzmocnione. Także ze względu na to, że będą używane przez Wojsko Polskie w trudnych warunkach - powiedział minister Błaszczak. 

- Czas Honkera w Wojsku Polskim odchodzi do historii. Teraz wojsko będzie korzystało z nowoczesnego sprzętu, który daje gwarancję bezpieczeństwa i komfortu dla użytkowników - dodał.

Kluczyki od szefa MON przyjął również jeden z kierowców 18 Dywizji Zmechanizowanej. Żelazna Dywizja będzie jednym z pierwszych odbiorców Fordów Ranger XTL. Samochody trafią do jednostek wojskowych w całym kraju i zastąpią wysłużone Honkery.

- Aby Wojsko Polskie stało na straży naszego bezpieczeństwa, musi być wyposażone w nowoczesny sprzęt - powiedział Minister podczas przekazania.

epq8y5xeaetgwp_670

Źródło: TwitterMON_GOV_PL

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy