Szef MON: od tego roku Wojsko Polskie będzie organizatorem obchodów rocznicowych na Westerplatte

Artykuł
Wojsko Polskie - zdjęcie ilustracyjne
flickr

Od tego roku Wojsko Polskie będzie organizować obchody rocznicowe wybuchu II wojny światowej na Westerplatte; to zapewni godność uroczystości - poinformował we wtorek w Gdyni (woj. pomorskie) minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Jak podkreślił, "Westerplatte to wyjątkowe miejsce". Według niego, Westerplatte było wykorzystywane przez polityków "totalnej opozycji do politycznych wystąpień".

"Od 2020 roku Wojsko Polsko będzie organizatorem uroczystości związanych z upamiętnieniem dzielności bohaterstwa żołnierzy Wojska Polskiego, które okazali w sposób niezwykły we wrześniu 1939 roku" - powiedział szef MON. Jego zdaniem, "żołnierze są spadkobiercami westerplatczyków" i gwarantują, że obchody na Westerplatte będą miał godny charakter.

Zapowiedział, że na uroczystości zostaną zaproszeni kombatanci, weterani, harcerze ze wszystkich związków, przedstawiciele samorządu lokalnego i marszałkowie województw. "Zależy nam na tym, żeby to miejsce, jakim jest Westerplatte, było godnym miejscem" - zaznaczył Błaszczak.

W tym roku przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy