Nieformalny szczyt Rady Europejskiej. Charles Michel zaprasza europejskich przywódców

Artykuł
Szczyt ma się zakończyć przyjęciem „deklaracji z Porto”
Fot. PAP/EPA/JOHN THYS / POOL

– Szefowie państw i rządów UE spotkają się w dniach 7-8 maja w Porto, by omówić sytuację wynikającą z kryzysu covidowego – poinformował szef Rady Europejskiej Charles Michel. Porozmawiają też za pośrednictwem wideopołączenia z premierem Indii Narendrą Modim o strategicznym partnerstwie.

„Mam przyjemność zaprosić Państwa na nasze nieformalne spotkanie w Porto. Po konferencji wysokiego szczebla zorganizowanej przez prezydencję portugalską w dniu 7 maja, która skupi się na kwestiach społecznych, zjemy roboczą kolację, podczas której omówimy sytuację związaną z Covid-19 i przygotujemy spotkanie przywódców UE-Indie, które odbędzie się następnego dnia. Poruszymy również inne kwestie o znaczeniu międzynarodowym” – napisał Michel w zaproszeniu do przywódców.

Jak poinformował, sobotnia dyskusja będzie poświęcona „tworzeniu miejsc pracy i poprawie ich jakości oraz walce z ubóstwem i wykluczeniem społecznym”.

Z premierem Modim unijni przywódcy chcą omówić perspektywy strategicznego partnerstwa UE-Indie.

Szczyt ma się zakończyć przyjęciem „deklaracji z Porto”, która przedstawi „ambitną wizję cyfrowej, zielonej i sprawiedliwej transformacji Europy”.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy