Morawiecki zachęca do przeczytania artykułu Lisiewicza. Tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej"

Artykuł
Artykuł Lisiewicza dotyczy m.in. tego, jak szczepienia stają się częścią polityki
Fot. Julia Mościńska

Premier Mateusz Morawiecki, podczas konferencji zachęcał do przeczytania artykułu Piotra Lisiewicza, który ukazał się „Gazecie Polskiej".

5 maja w „Gazecie Polskiej" ukazał się tekst Piotra Lisiewicza pt.: „Antyszczepionkowcy, czyli kopia operacji KGB „Infekcja”. HIV, covid i Moskwa". Podczas dzisiejszej konferencji w Stężycy, w województwie lubelskim Mateusz Morawiecki zachęcał do przeczytania

- Parę tygodni temu był bardzo ciekawy artykuł pana redaktora Piotra Lisiewicza w „Gazecie Polskiej”. Zachęcam do przeczytania tego artykułu, jest tam wiele istotnych tez dotyczących tego, w jaki sposób szczepienia i szczepionki stają się elementem, czy instrumentem polityki, dobrze o tym wiedzieć - powiedział Mateusz Morawiecki

- Wszyscy Polacy powinni o tym wiedzieć - dodał.

Cały tekst można przeczytać w „Gazecie Polskiej" z 5 maja 2021 r. Portal TV Republika publikuje część artykułu.

,,Pamiętasz, jak o nas, kiedy mówiliśmy prawdę o Smoleńsku mówili, że jesteśmy wariatami? No to teraz tak mówią o tych, co nie chcą się szczepić i nie noszą maseczek – takie zdanie usłyszałem ostatnio. Inny znajomy sięgnął jeszcze dalej w przeszłość – antyszczepionkowcy byli dla niego jak mówiący zakazaną prawdę o układzie w Magdalence. To dla nas zimny prysznic: obóz niepodległościowy nie jest nieprzemakalny na oddziaływanie wrogów Polski, o ile propaganda ta zostanie cynicznie sprofilowana pod jego zwolenników. Nie pod lemingi, a ludzi, którzy przez lata byli nonkonformistami.

„Z tym zdawaniem egzaminu w walce o niepodległość to nie taka prosta sprawa. Ten egzamin zdaje się wielokrotnie, zdaje się go przez całe życie, a co gorsza, na ostatnim egzaminie można się ściąć” – mówił Marszałek Józef Piłsudski. No właśnie."

Źródło: niezalezna

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy