Padł kolejny dobowy rekord szczepień. Przed nami „Ostatnia prosta”

Artykuł
Przekroczyliśmy 2 mln szczepień w ostatnich 7 dniach
Fot. Canva

Przekroczyliśmy liczbę 2 mln szczepień wykonanych w ostatnich siedmiu dniach; w tym tygodniu padł także kolejny rekord dobowy: 434 tys. wykonanych szczepień – poinformował szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień Michał Dworczyk.

„Zamykamy kolejny tydzień Narodowego Programu Szczepień. Przekroczyliśmy liczbę 2 mln wykonanych szczepień w ostatnich 7 dniach. W tym tygodniu padł także kolejny rekord dobowy - 434 tys. wykonanych szczepień. Cieszy tendencja wzrostowa, przed nami Ostatnia prosta” – napisał Dworczyk.

Premier Mateusz Morawiecki w piątek na Stadionie Narodowym w Warszawie zainaugurował kampanię „Ostatnia prosta”, która ma zachęcić do szczepień przeciw COVID-19. Podczas konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk podkreślał, że „Ostatnia prosta” to będzie największa w historii kampania profrekwencyjna.

Zachęcając do szczepień, szef rządu mówił, że mogą one dopomóc w tym, by epidemia szybciej się skończyła. – Żeby już to lato było normalne, a jesień żeby również była powrotem do normalności; żebyśmy nie doświadczyli czwartej fali. Jest to w zasięgu naszej ręki – przekonywał.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy