Libańska armia znalazła więcej materiałów wybuchowych po eksplozji w Bejrucie

Artykuł
Wybuch rozbił całe dzielnice, zniszczył budynki i zranił 6000 osób
Wikimedia

Libańskie wojsko powiedziało w czwartek, że znalazło kolejne 4,35 tony azotanu amonu w pobliżu wejścia do portu w Bejrucie.

Inżynierowie wojskowi "zajmowali się tym", zgodnie z oświadczeniem wojska przekazanym przez państwową agencję informacyjną NNA. W oświadczeniu stwierdzono, że chemikalia zostały znalezione przed wejściem nr 9 do portu.
Katastrofalny wybuch 4 sierpnia, który rozerwał miasto na strzępy zabił wówczas około 190 osób. Władze poinformowały, że przyczyną były magazynowanie azotanu amonu w ilości około 2.750 ton. Przez lata były one składowane w niebezpiecznych warunkach w magazynie portowym.

Wybuch rozbił całe dzielnice, zniszczył budynki i zranił 6000 osób.

Rząd Libanu zakończył swoją działalność w atmosferze publicznego gniewu w kraju, który już został rzucony na kolana przez kryzys gospodarczy. Opinia publiczna nadal niepokoi się, że więcej niebezpiecznych materiałów jest źle składowanych, narażając je na kolejne ryzyko wybuchu.

Wcześniej, w czwartek, prezydent Michel Aoun nakazał naprawę starej infrastruktury do tankowania na lotnisku w Bejrucie i wezwał do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie doniesień o wycieku tysięcy litrów paliwa.

Źródło: Reuters

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy