Koszmarny wypadek w Zawierciu. W wypadku karetki pogotowia zginął strażak OSP

Artykuł
Kierowcą karetki był 28-letni Michał Mikoda, naczelnik OSP w Ogrodzieńcu
Fot. osp.pl

28-letni naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Ogrodzieńcu, zginął w tragicznym wypadku w Zawierciu. Ambulans, którym kierował, na skrzyżowaniu zderzył się z ciężarówką.

– Na drodze krajowej nr 78 w Zawierciu doszło do zdarzenia drogowego ambulansu i samochodu ciężarowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, pojazd ciężarowy na skrzyżowaniu skręcał w lewo, natomiast jadący za nim ambulans uderzył w tył przyczepy – relacjonował mł. asp. Marta Wnuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Karetką podróżował tylko kierowca, który został zakleszczony w pojeździe. – Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie pomimo reanimacji nie udało się go uratować – dodał.

Kierowcą karetki był 28-letni Michał Mikoda, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Ogrodzieńcu.

osp1_670

„Najbardziej wymowna jest cisza... Z głębokim żalem i niedowierzaniem przyjęliśmy dziś informacje o tragicznej śmierci Naczelnika naszej jednostki. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje. Michal, jeszcze się spotkamy. /koledzy” – napisali na swoim profilu FB, druhowie z OSP w Ogrodzieńcu.

Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku w tym tego, czy w momencie wypadku karetka jechała na sygnałach świetlnych i dźwiękowych.

Źródło: osp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy