Płock: Młody mężczyzna wpadł do Wisły. Terytorialsi ze strażnikami miejskimi ruszyli w głąb rzeki
Dziś około godziny 13.30 Strażnicy Miejscy z Płocka zauważyli spadającego do rzeki Wisły z mostu Legionów Piłsudskiego młodego mężczyznę. Zaalarmowali patrolujących ten rejon żołnierzy 64 batalionu lekkiej piechoty.
Mundurowi wspólnie ruszyli do akcji ratunkowej. Zanim na miejsce przybyła straż pożarna i pogotowie, strażnicy miejscy wspólnie z dziesięcioma żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej utworzyli żywą linę. Złapali się za ręce i posuwali w głąb rzeki, aż ostatnia osoba dosięgnęła topiącego się. Udało się wydobyć mężczyznę na brzeg i przekazać przybyłemu w międzyczasie zespołowi karetki pogotowia.
materiały prasowe WOT
Komentarze
Najnowsze
Branża meblarska i drzewna na skraju przepaści? Jest źle, a dzięki UE może być jeszcze gorzej
Dziennikarz Republiki w ścisłej czołówce. Marcin Dobski na podium rankingu zaangażowania w serwisie X
Duklanowski: rząd Tuska reklamuje "nowy port na Bałtyku", którego... nie ma