Kapelan więzienny rozmawia z papieżem. Nowy włoski serial

Artykuł
Papież będzie odpowiadał na pytania o cnoty i grzechy główne
Fot. PAP/EPA/Andrew Medichini / POOL

Jeszcze przed Wielkanocą włoska telewizja wyemituje trzyodcinkowy film mający stanowić pomoc w codziennym życiu. Jest to rozmowa kapelana więziennego, 41-letniego ks. Marco Pozza z papieżem Franciszkiem „o grzechach i cnotach”, jak głosi tytuł cyklu. Reżyserem jest watykański medioznawca i jezuita ks. Dario Vigano.

Ks. Marco Pozza jest kapelanem więziennym w Padwie. Popularność we Włoszech zdobył dzięki wywiadowi z papieżem na temat modlitw „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz wyznania wiary. Obecna jego „rozmowa” (według księdza nie jest to „wywiad”) z papieżem Franciszkiem na temat siedmiu cnót i siedmiu grzechów głównych jest przeplatana wypowiedziami znanych i nieznanych osób na temat ich walki z grzechami i cnotami.

Wśród rozmówców są m.in. skazany szef mafii i jego żona, rodzice niepełnosprawnego dziecka, sportowiec Omar de Felice, raper J-Ax, młody więzień, dwie pracujące matki oraz aktor Carlo Verdone. Tych siedem świadectw jest zawartych w trzyodcinkowym cyklu, który będzie emitowany 20 i 27 marca oraz w Niedzielę Wielkanocną 4 kwietnia.

Źródło: eKai

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy