Francja i Niemcy zaniepokojone sytuacją na Ukrainie. Śledzą ruchy sił rosyjskich

Artykuł
Francja i Niemcy wezwały do deeskalacji napięć na wschodniej Ukrainie
Fot. PAP/EPA/STR

Francja i Niemcy są zaniepokojone wzrostem liczby przypadków łamania zawieszenia broni na wschodzie Ukrainy. „Z wielką uwagą śledzimy sytuację, w szczególności ruchy sił rosyjskich” – napisały resorty dyplomacji Francji i Niemiec we wspólnej deklaracji.

Ministerstwa spraw zagranicznych Francji i Niemiec wezwały w deklaracji do powstrzymania tego typu działań i natychmiastowej deeskalacji napięć na wschodniej Ukrainie.

„Potwierdzamy nasze poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w jej granicach uznanych na arenie międzynarodowej. Jako mediatorzy w formacie normandzkim, Francja i Niemcy nie szczędzą wysiłków na rzecz pełnej realizacji porozumień mińskich, a negocjacje w tym celu są kontynuowane” – napisano w dokumencie.

„Z zadowoleniem witamy odnowienie mandatu Specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE na Ukrainie i wzywamy do zniesienia ograniczeń dotyczących swobody przemieszczania się jej pracowników, aby mogli oni wypełniać swoje zadania zgodnie z mandatem Misji” – zaznaczono w deklaracji ministerstw obu krajów.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy