Fałszywe pisma o udostępnianie mieszkań uchodźcom. MSW ostrzega przed oszustami

Artykuł
twitter@aishaghazi

"Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stanowczo zaprzecza, że wysyła do mieszkańców jakiekolwiek pisma w sprawie oddania bądź udostępnienia mieszkań uchodźcom, którzy będą sprowadzani do Polski w przyszłym roku" – poinformowało ministerstwo na swojej stronie.

Chodzi o pisma jakie otrzymują właściciele mieszkań, w którym zawarta jest prośba o udostępnienie mieszkań uchodźcom, którzy mają zostać sprowadzeni do Polski. "Wysyłane do mieszkańców pisma to zwykły wydruk komputerowy. Nie ma na nim żadnej pieczęci, godła i obowiązującego logo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych " – czytamy na stronie resortu.

MSW ostrzega, że żadnych działań związanych z "udostępnianiem" mieszkań nie prowadzi, a listy wysyłają oszuści.

"Informujemy, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, a już tym bardziej nieistniejące od 2011 roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, nie wysyła pism w sprawie udostępnienia mieszkań Syryjczykom. W przypadku otrzymania podobnych pism/wezwań prosimy o zgłoszenie tego faktu na policję" – podano dalej na stronie MSW.

Jednocześnie ministerstwo poinformowało, że wszystkie dobrowolne oferty pomocy uchodźcom zbierane są przez Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców i mogą zostać przesłane na specjalnie uruchomioną skrzynkę mailową - pomoc@udsc.gov.pl

 

 

 

Źródło: TVN24, msw.gov.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy