Europoseł PiS: Ataki na kobiety kompromitują unijną politykę multikulti

Artykuł
Jadwiga Wiśniewska, europoseł PiS
YOUTUBE/ JADWIGA WIŚNIEWSKA

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata dotycząca przypadków molestowania seksualnego i przemocy wobec kobiet w miejscach publicznych m.in. w związku z niedawnymi wydarzeniami, do których doszło na ulicach Kolonii i innych niemieckich miast. W debacie głos zabrała Jadwiga Wiśniewska, europoseł PiS.

Wiśniewska podkreśliła, że masowe napaści, do których dochodzi w europejskich miastach, kompromitują unijną politykę wielokulturowości. – To nie przypadek, że w sylwestrową noc niemiecka policja nie reagowała a niemieckie media milczały. Imam Kolonii stwierdził, że winne napaściom są same ofiary, bo prowokowały strojem i perfumami. We własnym domu, w Europie jesteśmy zmuszani dostosowywać się do cudzych zasad – mówiła.

Europoseł PiS przypomniała wypowiedź wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, który wydarzenia w Kolonii uznał jedynie za problem braku porządku publicznego i wykluczał związek między tymi wydarzeniami a kryzysem imigracyjnym.

Bezpieczeństwo Europejek

– W związku z tym chcę zapytać, jak długo Unia ma zamiar stawiać dobre imię polityki migracyjnej ponad godnością i bezpieczeństwem kobiet? – pytała Wiśniewska. – Czy Komisja zna skalę przemocy seksualnej, do jakiej dochodzi w ośrodkach dla uchodźców i poza ich terenem? –  domagała się wyjaśnień eurodeputowana.

– Czy wreszcie przestaniemy gadać o tym, że stawiamy tamę przemocy względem kobiet? Czy wreszcie zaczniemy działać tak, aby kobiety w Europie rzeczywiście mogły czuć się bezpiecznie? Dziwię się, że ktoś może nie zauważać związku między zwiększoną falą przemocy względem kobiet i kryzysem imigracyjnym – podsumowała Wiśniewska.

Sylwestrowa "zabawa" w Niemczech

Nawet kilkaset kobiet mogło paść ofiarą przemocy seksualnej ze strony imigrantów w czasie sylwestrowej "zabawy" w trzech niemieckich miastach: Kolonii, Hamburgu i Stuttgarcie. Tylko w Kolonii mówi się o około 80 poszkodowanych. Imigranci molestowali kobiety, zrywali z nich ubrania, wyzywali je, okradali i próbowali zgwałcić. Niemiecka prasa zauważyła temat dopiero, kiedy na jaw wyszło, że na policję zgłasza się tłum ofiar przemocy. CZYTAJ WIĘCEJ

Polki wśród ofiar ataków?

W związku z incydentami, do jakich doszło w noc sylwestrową w Kolonii minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski wystosował dzisiaj list do ministra spraw zagranicznych RFN Franka-Waltera Steinmeiera z prośbą o przekazanie informacji, czy wśród ofiar ataków na tle seksualnym znajdowały się obywatelki Polski. CZYTAJ WIĘCEJ 


CZYTAJ TAKŻE:

Molestowanie i ataki na kobiety w Kolonii. Dziennikarka "Newsweeka": Niemieckie media nie popełniły błędu

 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl, Komunikat prasowy EKR

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy