Pęka mur milczenia? Niemiecka prasa: Imigranci molestowali, wyzywali, okradali i próbowali gwałcić setki kobiet w sylwestrową noc

Artykuł
flickr/calvinbasti/CC BY 2.0

Nawet kilkaset kobiet mogło paść ofiarą przemocy seksualnej ze strony imigrantów w czasie sylwestrowej "zabawy" w trzech niemieckich miastach: Kolonii, Hamburgu i Stuttgarcie. Tylko w Kolonii mówi się o około 80 poszkodowanych. Imigranci molestowali kobiety, zrywali z nich ubrania, wyzywali je, okradali i próbowali zgwałcić. Niemiecka prasa pisze o tym dopiero dziś, kiedy na jaw wyszło, że na policję zgłasza się tłum ofiar przemocy.

Jako pierwszy o sprawie napisał niemiecki "Bild" jeszcze 1 stycznia, jednak nikt nie mógł uwierzyć w doniesienia tabloidu, który utrzymywał, że w trakcie zabawy sylwestrowej w niemieckiej Kolonii tłum liczący ponad tysiąc imigrantów otoczył grupę kobiet i dopuścił się przemocy na tle seksualnym. Jak zeznała jedna z poszkodowanych, imigranci łapali ją za pośladki i piersi, wyzywali i sugerowali, że chcą ją zgwałcić. Doniesienia "Bilda" potwierdzają dzisiaj inne niemieckie media. O sprawie pisze m.in "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

W Kolonii zwołano sztab kryzysowy. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zorganizowane grupy islamskich imigrantów atakowały młode kobiety nie tylko w tam, ale także w Hamburgu i Stuttgarcie.

W Hamburgu po imprezowej części miasta chodziły grupy od siedmiu do 20 mężczyzn, którzy rzucali się na kobiety, zapędzali je pod ścianę, po czym molestowali, poniżali, wyzywali i okradali i zdzierali z nich ubrania.

Jak na razie policja w Kolonii aresztowała pięciu mężczyzn (imigrantów w wieku 18-24 lat), ale liczba ta na pewno będzie się zwiększać. Sprawcy pochodzą z krajów północnoafrykańskich i arabskich.


CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Imigranci zgwałcili 14-letnią dziewczynę. Jeden z napastników skazany na prace społeczne

W Niemczech zamordowano 20-latkę. Muzułmańska rodzina uznała ją za „nieczystą” po tym, jak zgwałciło ją trzech Syryjczyków

Uchodźcy dokonali zbiorowego gwałtu na lewicowej działaczce. Organizacja kazała jej milczeć

Źródło: tvn24.pl, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Die Welt, Bild

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy