Dziewiąta ofiara szturmów Eurotunelu. Cameron: Robimy co w naszej mocy

Artykuł
twitter.com/AJENews

Jak poinformował rzecznik firmy zarządzającej Eurotunelem, już kilkuset strażników i policjantów stara się odpierać ataki nielegalnych imigrantów próbujących przedostać się do Wielkiej Brytanii. We wtorek pod kołami jednej z ciężarówek życie stracił kolejny z Afrykańczyków. Premier Cameron zapowiedział w tej sprawie specjalne spotkanie Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego COBRA.

Do podobnych incydentów dochodzi w Calais niemal codziennie. Nielegalni imigranci próbują dostać się do pociągów, ciężarówek, lub bezpośrednio do tunelu prowadzącego do Wielkiej Brytanii. Coraz częściej dochodzi także do tragicznych wypadków. W ostatni piątek podano, że życie straciło tam już co najmniej 8 osób.

Dziewiątą ofiarę, która zginęła pod kołami jednej z przejeżdżającej pod kanałem La Manche ciężarówek, potwierdził we wtorek rzecznik Eurotunelu.

Cameron: Zrobimy wszystko by rozwiązać kryzys w Calais

Premier Wielkiej Brytanii zapowiedział już, że szefowa MSZ Theresa May przeprowadzi w Londynie specjalne spotkanie sztabu antykryzysowego COBRA. W całości ma być ono poświęcone problemowi obecności nielegalnych imigrantów w regionie kanału La Manche i współpracy jaka powinna w tym względzie zostać podjęta z rządem w Paryżu.

– Nie ma sensu szukać winnych. Należy współpracować z Francuzami, wprowadzać dodatkowe środki bezpieczeństwa i poczynić niezbędne inwestycje – powiedział Cameron.


Czytaj więcej:

2 tysiące imigrantów próbowało sforsować tunel pod kanałem La Manche

Imigranci we francuskim Calais blokują drogi i atakują kierowców

Ruch w Eurotunelu pod kanałem La Manche wznowiony

Źródło: telewizjarepublika, bbc.com, tvn24.pl, guardian.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy