Dworczyk: Przekroczyliśmy 9 mln wykonanych szczepień, system cały czas przyspiesza

Artykuł
Fot. Portal TV Republika

28 kwietnia ruszy rejestracja dla osób między 30 a 39 rokiem życia, które wcześniej za pośrednictwem formularza zgłosiły gotowość do zaszczepienia się; 4 maja rozpoczniemy taką rejestrację dla osób między 18 a 29 rokiem życia – poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

 

– 28 kwietnia uruchomimy rejestrację dla osób między 30 a 39 rokiem, tych osób, które wcześniej – między styczniem a marcem – zgłosiły za pośrednictwem formularza elektronicznego gotowość do zaszczepienia się – powiedział Dworczyk.

Dodał, że takich osób jest nieco ponad 400 tysięcy. – Te osoby przez to, że zgłosiły się wcześniej, będą miały teraz priorytetową możliwość zarejestrowania się na szczepienie – zaznaczył minister.

Poinformował również, że 4 maja rozpocznie się taka rejestracja dla osób między 18 a 29 rokiem życia. Jak dodał, to grupa ok. 340 tysięcy osób. – I to są też oczywiście osoby, które między styczniem a marcem zarejestrowały się jako osoby gotowe do przyjęcie szczepionki – zaznaczył Dworczyk.

Dodał, że „do soboty realizujemy program przedstawiony dwa tygodnie temu”. – Od poniedziałku przyspieszamy i będzie rejestracja na szczepienie przeciw Covid-19 każdego dnia dwóch roczników, w poniedziałek 26 kwietnia będą to roczniki 1974 i 1975 – zapowiedział pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

– Później kolejne roczniki aż do 7 maja. 7 maja, 8 i 9 maja będziemy uruchamiali po trzy roczniki. To są najmłodsi Polacy, którzy mogą się szczepić. I de facto od 9 maja już wszyscy będą mieli wystawione e-skierowania, wszyscy będą mogli się rejestrować na kolejne terminy szczepień – powiedział Dworczyk.

Źródło: Portal TV Republika, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy