Przejdź do treści
10:35 Reuters: po ataku ukraińskich dronów port w Noworosyjsku wstrzymał eksport ropy
10:08 Zełenski: Rosja użyła w ataku ok. 430 dronów i 18 rakiet, nie żyją cztery osoby
09:12 Dolnośląskie: Akt oskarżenia ws. gangu zajmującego się handlem narkotykami i sutenerstwem
08:05 Ukraina: Co najmniej trzy osoby zginęły, a 26 zostało rannych w wyniku zmasowanego ataku sił rosyjskich z użyciem dronów i rakiet na Kijów
07:17 Świat: USA sprzeda Tajwanowi komponenty do myśliwców o wartości 330 mln dolarów
Republika Republika była najchętniej oglądaną stacją telewizyjną 11 listopada osiągając najwyższy udział w rynku na poziomie 7,56%
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Chrzanów zaprasza na spotkanie otwarte z Jakubem Maciejewskim. 14 listopada, g. 18:00. Sala Parafialna ul. Adama Mickiewicza 5, Chrzanów
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Dzierżoniów II zaprasza na „Patriotyczne śpiewanie”, 14 listopada, godz. 18, w sali Pegaz Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury, ul. Świdnicka 23, Dzierżoniów
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Miechów zaprasza na spotkanie otwarte z Przemysławem Czarnkiem. 15 listopada, g. 13:00. Hala sportowa przy szkole podstawowej w Kozłowie, Kozłów 303
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Gdyni oraz poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk zapraszają na spotkanie z Jackiem Wroną, 16 listopada (niedziela), g. 17.30, Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, 10 lutego 33, Gdynia
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Pucku zaprasza na spotkanie z Mariuszem Błaszczakiem, Jackiem Sasinem, Michałem Kowalskim, 17 listopada, g. 17.00, Ratusz Miejski, Puck
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Aleksandrów Łódzki zaprasza na spotkanie z posłem PiS, Przemysławem Czarnkiem. 24 listopada, godz. 18:00, Hotel Restauracja Pelikan, ul. Wierzbińska 58
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Rypin zaprasza na spotkanie z Robertem Bąkiewiczem, 18 listopada, godz. 19:00, Centrum Aktywności Społecznej „Katolik”, ul. Kościuszki 10, Rypin
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Nowym Dworze Mazowieckim i NPR zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem 21 listopada o godz. 18:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ul I.J. Paderewskiego 1a
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Jeleśnia zaprasza na spotkanie otwarte z Robertem Bąkiewiczem. 20 listopada, godz. 18:00, Restauracja „U Meresa”, T. Kościuszki 40, 34-100 Żywiec
Wydarzenie Uroczystości 195. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Olszynka Grochowska, niedziela, 30.11. Początek o g. 12:30, Kopiec Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Alei Chwały (ul. Chełmżyńska). Od g. 13:00 uroczystości przy Mogile Powstańczej, ul. Szeroka
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl

Dworczyk: Po świątecznym spowolnieniu dynamika zapisów na szczepienia wraca

Źródło: Fot. TV Republika

Łącznie od poniedziałku z roczników 1962 i 1963 na szczepienia zapisało się ponad 153 tys. osób. System działa bez zarzutu. Po pewnym spowolnieniu świątecznym dynamika zapisów wraca - mówił szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Dworczyk przypomniał, że od wczoraj na szczepienia mogą rejestrować się osoby urodzone w roku 1962, a od wtorku od północy takiej rejestracji mogą dokonywać osoby urodzone w 1963 r.

Przez ten czas łącznie zapisało się z tych dwóch roczników ponad 153 tysięcy osób. System działa bez zarzutu i wierzymy, że tak nadal będzie funkcjonował – powiedział minister.

Dworczyk dodał, że „w ogóle od wczoraj zapisało się ponad 550 tysięcy osób na szczepienia”. – To jest dobra informacja, dlatego że po pewnym spowolnieniu świątecznym dynamika zapisów wraca i z tego bardzo się cieszymy"– oświadczył.

Poinformował ponadto, że łącznie wykonano ponad 7,7 mln szczepień. – Każdego tygodnia będziemy przyspieszać tempo. W tym tygodniu planujemy, podobnie jak w zeszłym, przekroczyć liczbę miliona wykonanych szczepień – zapowiedział Dworczyk.

Dworczyk zaznaczył, że „celem Narodowego Programu Szczepień, tym najbliższym, to jest wykonanie 20 milionów szczepień do końca II kwartału”. Szef KPRM przeprosił przy okazji, że w poniedziałek podał niedokładne dane.

 Pierwszy punkt szczepień powszechnych

– Zaszczepienie pierwszą dawką, tu też nic się nie zmienia, 100 proc. chętnych osób z całej populacji planujemy do końca sierpnia – poinformował Dworczyk. – To oczywiście będzie możliwe, kiedy wywiążą się producenci ze swoich deklaracji i szczepionki zostaną dostarczone w zapowiedzianym okresie – dodał.

– 19 kwietnia uruchomiony zostanie pierwszy punkt szczepień powszechnych, czyli o dzień wcześniej. Mówiliśmy, że nastąpi to 20 kwietnia, ale 19 kwietnia uruchomimy pierwszy taki punkt, a razem z nim 16 takich punktów w ramach pilotażu – powiedział pełnomocnik rządu ds. szczepień.

Wskazał, że następne punkty – których będzie kilkaset – będą uruchamiane w kolejnych tygodniach. – Wówczas, kiedy szczepionek będzie tyle w Polsce, żeby można było napełnić nimi te nowo tworzone punkty – wyjaśnił Dworczyk.

Zaznaczył, że „6,5 tys. punktów, które cały czas prowadzą szczepienia, będzie nadal funkcjonować”.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Dworczyk pytany był m.in. o to, jak zostaną zorganizowane szczepienia w zakładach pracy oraz czy decyzje odnośnie ich kolejności będą mogli np. podejmować pracodawcy.

Szczepienia w zakładach pracy

Dworczyk odpowiedział, że trwają prace w zespole roboczym nad dokładnymi zasadami szczepienia w zakładach pracy. – W piątek umówiliśmy się po wczorajszym spotkaniu z przedsiębiorcami, że przekażemy materiał do konsultacji. W przyszłym tygodniu chcielibyśmy już dopracowywać ten dokument tak, by wszystkie zasady szczepień w zakładach pracy były znane do końca tego miesiąca – poinformował.

Zaznaczył, że ze względu na dostępność szczepionek pilotaż szczepień w zakładach pracy będzie możliwy w połowie maja.

– Natomiast dopiero pod koniec maja czy na przełomie maja i czerwca ruszymy szerzej z tymi szczepieniami i oczywiście te zasady, które chcemy wprowadzić, nie będą na pewno w żaden sposób dyskryminujące dla kogokolwiek – zapewnił pełnomocnik rządu ds szczepień.

Dworczyk pytany był również o szczepionkę firmy Johnson & Johnson, która – jak zapowiadano wcześniej – ma być skierowana m.in. do osób z ograniczoną mobilnością.

Na pytanie, czy tę jednodawkową szczepionkę otrzymają też jakieś inne grupy, odparł: „Planujemy dla wszystkich osób z ograniczoną mobilnością przeznaczyć tę szczepionkę. Po drugie, czekamy też na rekomendacje Rady Medycznej w zakresie stosowania jej w pozostałych przypadkach”.

portal TV Republika

Wiadomości

Potwierdził się występ Dody na Sylwestra. Ujawniono, gdzie wystąpi

TRZEBA ZOBACZYĆ!

100 dni prezydentury. Karol Nawrocki z krótkim wpisem

United Cup 2026: Świątek i Hurkacz znów w akcji

Pierwsza Dama powołuje Fundację! Znamy cele projektu

UEFA ujawnia szczegóły mistrzostw Europy 2028. Znamy gospodarzy turnieju

SPRAWDŹ TO!

Nowy, mocny wpis Zbigniewa Ziobry. "Dziś u steru władzy w Polsce są przestępcy"

Marcin Gortat wybrał imię dla syna. „To było przesądzone od lat” – zdradziła żona sportowca

Stany Zjednoczone z nowym departamentem. Nowa era

14-letni Polak mistrzem świata w snookerze!

SPRAWDŹ TO!

Jak Polacy oceniają prezydenta Nawrockiego po 100 dniach? [SONDAŻ]

Natalia Sikora padła ofiarą cyberprzestępstwa! Straciła "kilkadziesiąt" tysięcy złotych - myślała, że nagra płytę z Anthony'm Hopkinsem

Zachodniopomorskie zaczyna: rolnicy wyjadą na drogi

Legia ukarana! UEFA zakazała kibicom wyjazdu do Armenii

Semka: Nawrocki wie, że Tusk to przeciwnik brutalny i bezwzględny

Libicki: szef NIK, RPO, szef IPN - kompromis jest możliwy

Najnowsze

Potwierdził się występ Dody na Sylwestra. Ujawniono, gdzie wystąpi

UEFA ujawnia szczegóły mistrzostw Europy 2028. Znamy gospodarzy turnieju

SPRAWDŹ TO!

Nowy, mocny wpis Zbigniewa Ziobry. "Dziś u steru władzy w Polsce są przestępcy"

Marcin Gortat wybrał imię dla syna. „To było przesądzone od lat” – zdradziła żona sportowca

Pete Hegseth

Stany Zjednoczone z nowym departamentem. Nowa era

TRZEBA ZOBACZYĆ!

100 dni prezydentury. Karol Nawrocki z krótkim wpisem

United Cup 2026: Świątek i Hurkacz znów w akcji

Pierwsza Dama powołuje Fundację! Znamy cele projektu