Co dzień w Indiach z powodu COVID-19 umiera czterech księży
Pandemia koronawirusa w Indiach zabija co dzień czterech księży katolickich. Między 10 kwietnia a 14 maja zmarło ich co najmniej 117.
Kapucyn o. Suresh Mathew, kierujący katolickim pismem „Indian Currents”, które podało listę zmarłych duchownych, podkreśla, że jest ona niepełna, gdyż może na niej brakować niektórych ofiar drugiej fali pandemii. Nie napłynęły jeszcze informacje ze wszystkich 174 katolickich diecezji Indii.
Śmierć duchownych jest „powodem do wielkiej troski” w kraju, gdzie wszystkich księży jest około 30 tys., a powołań kapłańskich jest coraz mniej.
Wielu księży umiera, bo nie nadeszła na czas pomoc lekarska.
Od połowy kwietnia w Indiach notuje się ponad 300 tys. zakażeń dziennie i około 4 tys. zgonów z powodu COVID-19. W szpitalach brakuje miejsc, tlenu i niezbędnych lekarstw.
Polecamy Sejm Posiedzenie
Wiadomości
Najnowsze
YouTuber, redaktor, przestępca. Gmyz o drugim obliczu Szymowskiego
Dlaczego rząd Tuska nie zaskarżył Mercosur do TSUE? Jaki mają w tym interes?
Ropa gwałtownie drożeje. Kryzys w Cieśninie Ormuz uderza w światową gospodarkę
TRZEBA ZOBACZYĆ!