Bp Piotrowski zachęca do wsparcia Caritas. Święto Miłosierdzia Bożego ustanowił św. Jan Paweł II

Artykuł
Caritas co roku pomaga ponad 40 tys. osób
Fot. Caritas

Do wsparcia Caritas w niedzielę Miłosierdzia Bożego – patronalnego święta organizacji, zachęca bp Jan Piotrowski. Komunikat będzie odczytany w kościołach i kaplicach diecezji kieleckiej w najbliższą niedzielę 11 kwietnia.

Biskup przypomina, że diecezjalna Caritas obejmuje pomocą każdego roku ponad 40 tys. osób starszych, niepełnosprawnych, przewlekle chorych, bezdomnych, dzieci z rodzin w trudnościach oraz dotkniętych różnymi rodzajami ubóstwa, szczególnie w czasie pandemii.

Zaznacza, że „od wielu lat Kościół Katolicki w II Niedzielę Wielkanocną przeżywa Święto Miłosierdzia Bożego. W Polsce przeżywamy ten dzień jako patronalne święto Caritas”.

Zachęca również do przekazania 1 proc. podatku dla organizacji.

„Wiosną każdego roku wszyscy pracujący i emeryci mają potrzebę rozliczenia rocznego podatku dochodowego. Przy tej okazji bez większego trudu można przekazać 1% podatku na dzieła Caritas. Szczegóły w tym zakresie można znaleźć na tablicy ogłoszeń lub na ulotkach w każdej parafii” – napisał.

Zachęca wiernych diecezji do wsparcia wielkiego dzieła kieleckiej Caritas poprzez zarówno przekazanie 1 proc. podatku lub „inne darowizny, w tym ofiary do puszki, w Święto Miłosierdzia Bożego i przy innych okazjach w roku”.

Jutro przed kościołami odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby działalności Caritas kieleckiej, która prowadzi hospicja dla chorych, domy opieki dla starszych, schroniska dla bezdomnych, świetlice dla dzieci i wiele różnych dzieł na rzecz ubogich.

Święto Miłosierdzia Bożego dla całego Kościoła ustanowił św. Jan Paweł II w dniu kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej 30 kwietnia 2000 r. To święto jest jednocześnie patronalnym świętem Caritas i otwiera Tydzień Miłosierdzia.

Źródło: eKai

Zobacz także
Nasze programy