Błaszczak: w 2020 roku przyjęliśmy ponad 7 tys. nowych żołnierzy zawodowych

Artykuł
Szef MON zmieścił też infografikę przedstawiająca dane dotyczące liczebności armii
PAP

W ubiegłym roku przyjęliśmy ponad 7 tys. nowych żołnierzy zawodowych - poinformował we wtorek szef MON Mariusz Błaszczak. Podał też liczebność armii według stanu na 2020 r. - jest to 110 100 żołnierzy.

- Reforma systemu rekrutacji przynosi efekty. Pomimo pandemii udało się zwiększyć liczebność Wojska Polskiego. W ubiegłym roku przyjęliśmy ponad 7 tys. nowych żołnierzy zawodowych - napisał Błaszczak na Twitterze.

Szef MON zmieścił też infografikę przedstawiająca dane dotyczące liczebności armii - według przedstawionych danych w 2015 r. Polska miała 95 tys. żołnierzy zawodowych, do zeszłego roku przybyło ich 15 100 - na infografice podano, że w 2020 r. armia liczyła 110 100 żołnierzy.

Na początku września ub. roku szef MON zapowiedział, że proces rekrutacji do Wojska Polskiego zostanie skrócony. Poinformował, że w tym celu został uruchomiony portal rekrutacyjny zostanzolnierzem.pl. Jak zapewniał Błaszczak nowa "formuła" rekrutacji, to "zmiana, która spowoduje znaczne przyspieszenie i ułatwienie przystępowania do Wojska Polskiego".

Obecnie kandydaci do służby wojskowej mogą składać wnioski w formie elektronicznej właśnie za pośrednictwem portalu zostanzolnierzem.pl. Jak zapewnia MON, maksymalnie w ciągu 14 dni od złożenia takiego wniosku kandydat otrzyma informację, kiedy i w którym Wojskowym Centrum Rekrutacji ma się stawić, aby dopełnić formalności i przejść wymagane badania. 

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy