Biegną dla tych, którzy nie mogą. Niepełnosprawni w egzoszkieletach walczą o przyszłość

Artykuł
Ze względu na pandemię wydarzenie można śledzić w Internecie
Fot. facebook/technomex

Wings For Life to międzynarodowy bieg charytatywny. Dochód z biegu przeznaczony jest na badania nad urazami rdzenia kręgowego.

Biegnąc w Wings For Life pomaga się innym. Światowy bieg Wings for Life odbywa się od 2014 roku. W tym roku uczestnicy wystartowali z ponad 130 miast na całym świecie.

Równo o 13:00 Adam Małysz dał sygnał startowy Polskim biegaczom.

W Gliwicach osoby z niepełnosprawnością biegną w egzoszkieletach dla tych, którzy nie mogą tego zrobić. Setki tysięcy ludzi na całym świecie biegnie dla pacjentów z urazami rdzenia kręgowego.

Wyjątkowość biegu polega na tym, że jest to rywalizacja bez standardowej mety. Nie chodzi tutaj o czas, a dystans, który się pokona. Od startu, do momentu złapania przez wirtualny samochód pościgowy, uczestnikom towarzyszą komunikaty głosowe z aplikacji. Zawodnicy ,,uciekając" przed samochodem, pokonują kolejne kilometry trasy. Pojazd porusza się z prędkością około 16 km/h.

Całość zebranej kwoty za pakiety startowe przeznaczona jest na badania nad rdzeniem kręgowym i znalezieniem metody leczenia jego przerwania.

Źródło: x-rehab

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy