Bezpiecznie, bezpieczniej, naj... bezpieczeństwa nigdy za wiele. Zwłaszcza na drogach

Artykuł
Najświeższe informacje na temat sytuacji na drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA dostępne są na stronie internetowej www.gddkia.gov.pl
Fot. pixabay/Tama66, twitter/GDDKiA_Gdansk

Przed nami ostatnie zimne dni tej wiosny, a tym samym, pomimo pandemii koronawirusa i pewnych ograniczeń, spodziewamy się znacznie większego ruchu na drogach. Pamiętajmy o zasadach, które są niezmienne bez względu na porę roku, panujące warunki, natężenie ruchu czy ograniczenia związane z pandemią koronawirusa.

Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. Po raz kolejny przypominamy więc o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Zachęcamy też do stosowania się do dekalogu rozsądnego kierowcy. 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przypomina o najważniejszych zasadach bezpiecznego poruszania się po autostradach i drogach ekspresowych.

zasady_670

Najświeższe informacje na temat sytuacji na drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA dostępne są na stronie internetowej www.gddkia.gov.pl, w zakładkach „Serwis dla kierowców” oraz „Mapa warunków drogowych”. Mapa zawiera aktualne obrazy sytuacji drogowej rejestrowane przez około 1100 kamer.  

GDDKiA zaznacza, że pisząc o bezpieczeństwie w sytuacji, kiedy cały kraj zmaga się z pandemią, musimy również pamiętać o wytycznych i obostrzeniach, jakie nas obowiązują. Cztery podstawowe zasady DDMA: dystans, dezynfekcja, maseczki i aplikacja (STOP COVID - ProteGO Safe). 

Źródło: informacja prasowa

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy