Andrzej Duda przyjął program „Wizja dla młodego pokolenia” stworzony przez organizacje młodzieżowe

Artykuł
fot. materiały prasowe

Kandydat PiS na urząd prezydenta oficjalnie poparł program „Wizja dla młodego pokolenia” opracowany przez trzy organizacje: Koliber, Studenci dla Rzeczypospolitej oraz Młodzi dla Polski. Tym samym potwierdziły się nasze informacje sprzed miesiąca.

O możliwości przyjęcia programu „Wizja dla młodego pokolenia” przez Andrzeja Dudę pisaliśmy pod koniec kwietnia. Wówczas informowaliśmy, że dotyczy on szeregu problemów, z którymi borykają się młodzi Polacy. Są to chociażby takie kwestie jak: program firma na próbę, propagowanie polskiej polityki historycznej za granicą, preferencyjne pożyczki dla młodych przedsiębiorców, obniżenie kosztów pracy, praca dla młodych naukowców, czy kwestia kwoty wolnej od podatku. CZYTAJ WIĘCEJ…

Program został oficjalnie przyjęty przez Andrzeja Dudę, ale w jego imieniu na konferencji prasowej wystąpiła Beata Szydło, szefowa jego sztabu wyborczego.

Po spotkaniu z przedstawicielami środowisk młodzieżowych Szydło zaznaczyła, że stowarzyszenia „zwróciły się z prośbą o to, by ten program stał się programem Andrzeja Dudy”. – W imieniu Andrzeja Dudy, kandydata na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, ten program przyjmuję – stwierdziła. Dodała, że Andrzej Duda przez wiele środowisk jest postrzegany jako ktoś, kto wprowadzi w Polsce dobrą zmianę. –Min. te środowiska młodzieżowe do niego przyszły po to, by ta dobra zmiana była wprowadzana – mówiła Szydło.

Ponadto podkreślała istotę tego, by „młodzi ludzie mieli wreszcie w Polsce głos i mogli decydować nie tylko o tym, co dzieje się w państwie, ale by tak naprawdę mogli decydować o swojej przyszłości”.

– Dla wielu młodych ludzi w Polsce i dla wielu w ogóle ludzi w Polsce - w przeciwieństwie do minister rządu Platformy i PSL, która mówi, że za 6 tys. zł „pracuje złodziej lub idiota” - praca za 6 tys. zł jest naprawdę marzeniem – stwierdziła Szydło. W ten sposób nawiązała do skandalicznej wypowiedzi byłe wicepremier rządu PO, która została zarejestrowana na jedne z taśm. CZYTAJ WIĘCEJ…

– Uważam że to bardzo dobry znak dla młodych ludzi, że politycy chcą ich słuchać i zwracają uwagę na to, jak widzimy kierunek zmian w Polsce. Dlatego cieszymy się, że nasza wizja zmian została przyjęta przez Andrzeja Dudę – mówi nam prezes Młodych dla Polski Sebastian Kaleta.

– To dobry prognostyk na przyszłość, że kandydat na prezydenta interesuje się problemami młodych Polaków – uważa z kolei wiceszef stowarzyszenia Koliber Piotr Mazurek. Podkreśla, że w tej sprawie odbyło się wiele spotkań z ekspertami Andrzeja Dudy, a sam program spotkał się z entuzjastycznym odbiorem. – Chcieliśmy podziękować profesorowi Piotrowi Glińskiemu za pomoc i poseł Beacie Szydło za dzisiejszą konferencję. Trzymamy kciuki za to, że jak Andrzej Duda zostanie prezydentem, zrealizuje ten program – zaznacza Mazurek.

Z kolei prezes stowarzyszenia Studenci dla Rzeczpospolitej Paweł Leszczyński twierdzi, że sam fakt przyjęcia programu przez kandydata na urząd prezydenta udowadnia, że istnieje nić dialogu między społeczeństwem a politykami, czego – jego zdaniem – wcześniej nie było. – Wreszcie zwrócono uwagę na problemy młodych. Wcześniej nie były one brane pod uwagę. Przebiliśmy się z naszymi postulatami jako koalicja środowisk młodzieżowych i mam nadzieje, że praca nad programem będzie kontynuowana – zaznaczył Paweł Leszczyński, podkreślając, że program kompleksowo zwraca uwagę na szereg różnych kwestii.  

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy