Żywy Znak dla Powstania Warszawskiego 2021. Zbierzmy się wszyscy na Placu Zamkowym

Razem oddajmy godnie hołd Powstańcom, którzy walczyli o wolność przez 63 dni!
Fot. Facebook.com/zywyznak

1 sierpnia 2021 roku o godzinie 16:55 zbierzemy się już po raz VII na Placu Zamkowym w Warszawie, by utworzyć symbol Polski Walczącej dzięki pomocy wolontariuszy i zaangażowaniu uczestników, przechodniów i turystów - informują Organizatorzy Żywego Znaku 2021.

Żywy Znak dla Powstania Warszawskiego to oddolna inicjatywa, której zasadniczym celem jest oddanie hołdu walczącym o niepodległość podczas Powstania Warszawskiego. To wydarzenie, które łączy pokolenia i różne środowiska. Determinuje nas szacunek do historii i poświęcenia pokoleń walczących o Ojczyznę oraz potrzeba edukowania i propagowania pamięci historycznej w Polsce oraz poza jej granicami, m.in.: dzięki zaangażowaniu przechodniów i turystów, którzy mogą spontanicznie wziąć udział w tym szlachetnym wydarzeniu.

Wydarzenie odbywa się cyklicznie, a to już VII edycja Żywego Znaku. Przez lata dotarliśmy do szerokiego grona odbiorców, którzy tłumnie uczestniczą w akcji, zarówno na Placu Zamkowym w Warszawie, jak i obserwując nas w mediach.

W akcję zaangażowanych jest wiele osób i instytucji z różnych środowisk, którzy doceniają nasz coroczny wysiłek, są to: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Narodowe Centrum Kultury, Fundacja Służba Niepodległej, Stowarzyszenie Historyczne Polonia Restituta, Fundacja Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom, Fundacja Łączka, Instytut Haliny Konopackiej, Międzynarodowe Forum Bezpieczeństwa, Fundacja Signa Temporum, Warszawska Sztafeta Niepodległości, Stowarzyszenie Koliber Oddział Warszawa.

Razem oddajmy godnie hołd Powstańcom, którzy walczyli o wolność przez 63 dni!

Więcej szczegółów znajduje się na stronie: www.zywyznak.pl

 

Źródło: zywyznak

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy