Zwycięska feta. Talibowie bawią się jak dzieci

Artykuł
Talibowie bawią się najlepsze, świętując zwycięstwo
Fot. Twitter/@dailyaz1

Świat jeszcze nie otrząsnął się z szoku, jakim było dla niego błyskawiczne zajęcie Afganistanu przez Talibów. Amerykańska ambasada została błyskawicznie ewakuowana, a na lotnisku w Kabulu tysiące cywilów czeka na samolot, który zabierze ich z dala od islamistycznych ekstremistów. Tymczasem, zwycięzcy bawią się najlepsze, świętując zwycięstwo.

Po 20 latach od interwencji NATO w Afganistanie, talibowie wrócili do władzy. Zdobycie kabulu religijni radykałowie świętowali hucznie i zaskakująco, wybierając się między innymi... na elektryczne samochodziki. 

Kiedy na kabulskim lotnisku tysiące Afgańczyków próżno oczekuje na samoloty, które zabiorą ich daleko od nowych władców kraju, bojownicy bawią się w najlepsze skacząc na trampolinach, czy wyciskając ciężary w prezydenckiej siłowni. 

Przyszłość Afganistanu pozostaje niejasna. Talibowie deklarują pokojowe zamiary, jednak większość ekspertów twierdzi, że przejęcie przez nich władzy nieuchronnie prowadzić będzie do nowej fali ataków terrorystycznych.

Źródło: Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy