Zgrzyty na linii Berlin-Moskwa. Niemcy oskarżają Rosję o cyberataki na parlament
Za atakami na niemiecki parlament stoją sprawcy z Rosji lub rosyjski wywiad wojskowy – uważają władze RFN. Tamtejszy służby bezpieczeństwa co najmniej trzykrotnie informowały o cyberatakach na Bundestag przeprowadzanych z zagranicy.
- Rosja jest odpowiedzialna za cyberataki na niemiecki parlament – oświadczyła w poniedziałek na konferencji prasowej rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych w Berlinie. „Niemiecki rząd dysponuje wiarygodnymi informacjami, zgodnie z którymi niedopuszczalne działania w cyberprzestrzeni można przypisać sprawcom z Rosji lub rosyjskiemu wywiadowi wojskowemu GRU” – powiedziała rzecznik.
Rzecznik podkreślił, że działania te „są nie do przyjęcia” i stanowią zagrożenie dla Niemiec. „Rząd federalny wzywa Rosję do natychmiastowego zaprzestania takich działań” – podkreśliła przedstawicielka niemieckiego resortu.
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
Najnowsze
Papież Leon XIV wyruszył w swoją pierwszą podróż zagraniczną
Polska federacja zaostrza kary za przekroczenie limitu wagi. Nowe zasady wejdą w życie podczas najbliższej gali
SPRAWDŹ TO!
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się teraz... Tusk straciłaby władzę! [SONDAŻ]