Zbigniew Romaszewski przebywa w szpitalu. Jego stan jest bardzo ciężki

Artykuł
Wikipedia/ Katarzyna Czerwińska/Wikimedia Commons

Senator Zbigniew Romaszewski przebywa w szpitalu. w bardzo ciężkim stanie. Jego córka, Agnieszka Romaszewska-Guzy, napisała na Facebooku: "Tata nadal w szpitalu, jest utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Wywiązało się tzw. zachłystowe zapalenie płuc".

TYLKO NA PORTALU TELWIZJAREPUBLIKA:

"Szanowni znajomi i wszyscy zainteresowani stanem zdrowia mojego ojca. Tata nadal w szpitalu, jest utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Wywiązało się tzw. zachłystowe zapalenie płuc. Ponieważ po zachłyśnięciu nastąpiło zatrzymanie akcji serca, więc stan jest ciężki. Tata walczy i pytanie czy przetrzyma. Nikogo do niego na razie nie wpuszczają. BARDZO PROSIMY MEDIA i PRZYJACIÓŁ O NIEDZWONIENIE DO SZPITALA, bo nie udzielają tam informacji.Bardzo, bardzo dziękuję za wszelkie dobre myśli skierowane do Taty" - napisała na Facebooku Agnieszka Romaszewska-Guzy.

Zapytany o komentarz w tej sprawie Jarosław Guzy, mąż Agnieszki Romaszewskiej-Guzy, potwierdził informacje o bardzo złym stanie zdrowia swojego teścia. 

- Jego stan zdrowia jest teraz wielkim zanakiem zapytania. Obecnie przebywa na OIOM-ie (Oddział Intensywnej Opieki Medycznej). Jego stan jest bardzo ciężki - powiedział Guzy - Zadecydują najbliższe godziny - dodał.

Senator PiS Zbigniew Romaszewski to legenda polskiej opozycji z czasów PRL, doktor fizyki, wieloletni senator, sprawujący nieprzerwanie urząd przez siedem kadencji od czasu ponownego powołania Senatu w 1989 do 2011. W latach 2007-2011 był wicemarszałkiem Senatu. Członek Trybunału Stanu i Kawaler Orderu Orła Białego.

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy