Zabił dwumiesięczne niemowlę. Sąd oddalił kasację

Artykuł
Sekcja wykazał m.in. pęknięcie czaszki noworodka
Fot. Canva

Sąd Najwyższy oddalił kasację złożoną przez obrońcę od prawomocnego wyroku 25 lat więzienia dla mieszkańca Ełku, skazanego za znęcanie się i zabójstwo dwumiesięcznego syna – poinformował PAP zespół prasowy tego sądu.

Proces był utajniony ze względu na dobro osobiste rodziny.

W marcu 2019 roku przed Sądem Okręgowym w Suwałkach zapadł wyrok 25 lat więzienia. Apelację złożył obrońca oskarżonego, który chciał uchylenia wyroku i zwrotu sprawy do rozpoznania w pierwszej instancji. W grudniu 2019 r. Sąd Apelacyjny w Białymstoku wyrok w mocy utrzymał. Wówczas obrońca złożył kasację do Sądu Najwyższego. Sąd uznał ją dziś za „oczywiście bezzasadną” i z tego powodu oddalił.

Do tragedii doszło w połowie listopada 2017 r. w Ełku. Niemowlę trafiło do szpitala z rozległymi obrażeniami. Prokuratura postawiła ojcu zarzut znęcania się nad synem i spowodowania u niego obrażeń zagrażających życiu. 25-letni wówczas mężczyzna został aresztowany.

Dwa tygodnie później niemowlę zmarło w szpitalu. Sekcja wykazała pęknięcie czaszki, uszkodzenie mózgu, pękniętą piszczel, złamanie dziesięciu żeber i stłuczenie płuca.

Z ustaleń śledczych wynikało, że 15 listopada 2017 r. ojciec opiekował się dzieckiem pod nieobecność w domu 18-letniej matki. To on wezwał pogotowie.

Źródło: PAP/Radio Maryja

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy