Wzrost zachorowań w Rosji. Mer Moskwy ogłasza dni wolne, by zmniejszyć przyrost zakażeń
W Rosji w ciągu minionej doby zarejestrowano 14 723 zakażenia koronawirusem - najwięcej od połowy lutego br. - podał w niedzielę sztab rządowy. Zmarło 357 zakażonych osób. Liczba infekcji wykrywanych w ciągu doby rośnie systematycznie w ostatnich dniach.
W sobotę sztab informował o 13 510 zakażeniach. Przekroczony próg 14 tysięcy zachorowań oznacza istotny wzrost.
Ogólna liczba zakażeń od początku epidemii koronawirusa sięgnęła w Rosji 5 208 687. Liczba ofiar śmiertelnych wynosi 126 430.
Z powodu wzrostu zachorowań w ostatnich dniach mer Moskwy Siergiej Sobianin zarządził w sobotę dni wolne od pracy i nauki w stolicy Rosji, od 15 do 19 czerwca, by zmniejszyć tempo rozprzestrzeniania się infekcji.
Najnowsze
Lotnisko w Wilnie już otwarte po zawieszeniu pracy z powodu balonów!
Jasiek Piwowarczyk wygrywa 16. edycję „The Voice of Poland”. Widzowie nie mają wątpliwości
Coraz więcej pieniędzy, coraz mniej leczenia. Zamykanie szpitali i odwołane wizyty w ramach NFZ