Wysokie ryzyko pożarów. Połowa kraju w czerwonej strefie
Instytut Badawczy Leśnictwa poinformował, że duże zagrożenie pożarowe występuje w północno-wschodniej, centralnej oraz południowo-wschodniej części Polski.
Alertem o bardzo dużym zagrożeniu pożarowym objęto znaczną część Pomorza, Warmię i Mazury, Podlasie (bez wschodniej części), Mazowsze (na północy woj. jest częściowo zagrożenie średnie), Łódzkie, Świętokrzyskie, Lubelszczyznę oraz część Śląska, Małopolski i Podkarpacia.
W reszcie kraju, w większości, obowiązuje średni poziom zagrożenia.
Pomiary meteorologiczne wykonywane są w 42 strefach prognostycznych. Odbywa się to na podstawie wilgotności względnej powietrza, wilgotności ściółki sosnowej oraz opadów. Następnie określa się możliwość wystąpienia pożaru w dniu jej wykonania.
Prognoza zagrożenia pożarowego prowadzona jest dwa razy dziennie w kilku miejscach każdej ze stref. Prognoza jest wykonywana przez Lasy Państwowe w okresie zagrożenia pożarowego, czyli od 1 marca do 30 września.
Najnowsze
HIT DNIA
Stream, który zatrzymał Polskę. Gwiazdy ogoliły głowy dla dzieci. Na liczniku prawie 200 mln zł
Projekt ustawy poparty przez 500 tys. obywateli koalicja 13 grudnia odkłada na półkę
Cenckiewicz: zło ma na imię Donald Tusk