„Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 2021". Międzynarodowe zawody wystartowały

Artykuł
Rozpoczął się Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 2021
Fot. twitter/oleksieradz

Rozpoczął się „Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 2021". Przez najbliższe cztery dni kolarze pokonają pięć etapów rywalizacji na szosach centralnej i południowo-wschodniej Polski.

Wyścig rozpoczął się dzisiaj w Pabianicach, a zakończy w sobotę w Stalowej Woli. Uczestnicy będą rywalizować ze sobą przez cztery dni, w pięciu etapach rozgrywanych na szosach czterech województw. W sumie do pokonania mają ponad 740 kilometrów.

Na pierwszy dzień 32. edycji wyścigu zaplanowane zostały dwa etapy. Pierwszym z nich był 75-kilometrowy odcinek z Pabianic do Łodzi. Wygrał go Patryk Stosz (Voster ATS Team). Etap składał się z krótkiego, dynamicznego odcinka, który został zakończony sprinterską rozgrywką.

Kolejny etap odbywa się w Kutnie. Uczestnicy kierują się na na północ, w stronę Płocka. W tym miejscu kolarze będą finiszować. Przejadą niemal 97 kilometrów.

Jutro uczestnicy wystartują przy stadionie OSiR w Koluszkach. Przejadą ponad 190 kilometrów. Na tym dystansie wyznaczone zostały trzy lotne premie.

Piątkowy etap będzie najdłuższym i najtrudniejszym. Odcinek będzie się rozciągał między Tomaszowem Mazowieckim a Kielcami. Kolarze przejadą 213 kilometrów. Do rozegrania będą trzy lotne i sześć górskich premii.

Ostatni dzień 32. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków to 165-kilometrowy etap z Ostrowca Świętokrzyskiego do Stalowej Woli. To trzy lotne i jedna górska premia, które nie powinny przynieść większych zmian w klasyfikacji generalnej.

- Na starcie rzecz jasna nie zabraknie przedstawicieli polskiego peletonu: Voster ATS, HRE Mazowsze Serce Polski, TC Chrobry Scott Głogów, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, KS Pogoń Mostostal Puławy, LUSK Trójka Piaseczno oraz WMKS Olsztyn Silvant Team. Ponadto w szranki stanąć powinny także takie ekipy jak: Elkov Kasper, Metec - Solarwatt P/B Mantel, KED Stevens Berlin, Topforex ATT Investments czy WPGA Amsterdam - podali organizatorzy.

Źródło: rowery

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy