Wsparcie dla przedsiębiorców. Kościński: Proponujemy pakiet ulg podatkowych

Artykuł
Do tej pory przedstawiono część propozycji w Polskim Ładzie
Fot.: twitter/MF_GOV_PL

Szef Ministerstwa Finansów Tadeusz Kościński poinformował, że ulgi podatkowe wspierające wejście polskich firm na giełdę, na inwestowanie przez fundusze VC oraz dla przedsiębiorstw ratujących firmy w słabej kondycji, to niektóre rozwiązania wspierające rozwój firm w Polskim Ładzie.

Tadeusz Kościński, który jest ministrem finansów, funduszy i polityki regionalnej wypowiedział się na temat ekspansji i rozwoju firm w programie Polski Ład.

Kościński przypomniał, że do tej pory przedstawiono część propozycji w Polskim Ładzie, czyli np. reformę klina podatkowego, składkowego.

- Dziś mówimy o kolejnych zmianach, mają one pomóc rozwijać się naszym przedsiębiorcom i zachęcać ich do jeszcze większej obecności na światowych rynkach - poinformował.

Szef Ministerstwa Finansów zaznaczył, że w nowoczesnym systemie podatkowym muszą znaleźć się rozwiązania promujące inwestycje i ograniczające formalności przy rozliczeniu podatków.

- Tak przekonamy rodzimych przedsiębiorców do inwestowania w swój rozwój, do zdobywania światowych rynków zagranicznych, do lokowania swoich biznesów w naszym kraju - wskazał.

Według Tadeusza Kościńskiego prowadzona ma zostać również ulga dla przedsiębiorstw, które zdecydują się na ratowanie firm w słabej kondycji. Będzie też podatkowa zachęta do zdobywania nowych rynków zbytu.

- Alternatywą będzie estoński CIT. Teraz jest najlepszy moment na skorzystanie z niego, ponieważ to idealne rozwiązanie na popandemiczne odbicie gospodarki, zwłaszcza, że chcemy by był on jeszcze bardziej atrakcyjny - zaznaczył.

- W planach mamy też rozwiązania, których celem jest stworzenie jeszcze bardziej przyjaznego klimatu podatkowego dla strategicznych inwestorów m.in. takiego pokroju jak Elona Muska. Damy takim inwestorom dodatkowe argumenty, które przesądzą o tym, że na miejsce swoich inwestycji wybiorą właśnie Polskę - dodałam.

Źródło: wnp

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy