Przeszukano dom ministra finansów. Śledztwo antykorupcyjne w Austrii
"Nigdy, przenigdy nie zaakceptowalibyśmy darowizn od firm zajmujących się hazardem, szczególnie, gdyby oczekiwały czegoś w zamian" - podkreślił Bluemel.
Austriacki minister finansów Gernot Bluemel poinformował, że jego dom został przeszukany przez śledczych, którzy traktują go jako podejrzanego w sprawie korupcyjnej związanej z dotowaniem partii politycznych przez firmy zajmujące się grami hazardowymi.
Bluemel, który jest bliskim współpracownikiem kanclerza Austrii Sebastiana Kurza wydał oświadczenie, iż został poinformowany o stawianych mu zarzutach.
Prokuratura bada, czy za czasów poprzedniej doszło do korupcyjnego porozumienia między przedstawicielami rządu a Novomatic. Podejrzewa się, że politycy byli wynagradzani przez firmę w zamian za korzystne dla firmy decyzje.- przypomina Reuters.
Najnowsze
Jest areszt dla mężczyzny podejrzanego o postrzelenie rowerzysty!
Protest przeciwko bezprawnemu zajęciu kont Fundacji Niezależne Media [NA ŻYWO]
TYLKO U NAS
Prezes TV Republika zawiadamia prokuraturę. „Dokonano nielegalnego zajęcia kont”
TRZEBA ZOBACZYĆ!