„Wolne głosy”. Pawlak: Dzieci potrzebują naszej uwagi

Drugi Kongres o Wychowaniu potrwa dwa dni
Fot. pixabay.com/ Victoria_Borodinova

– Dla dzieci Internet jest czymś normalnym, dlatego powinniśmy mówić językiem internetu. Nie daliśmy dzieciom umiejętności krytycznego myślenia. Jeśli będą miały te narzędzia, to będą bezpieczne – mówił Mikołaj Pawlak rzecznik praw dziecka w programie „Wolne głosy” w TV Republika.

W Warszawie rozpoczął się Drugi Kongres o Wychowaniu. W dwudniowym spotkaniu udział wezmą minister edukacji Przemysław Czarnek i minister rodziny Marlena Maląg.

– Wychowanie trwa wiecznie. Do wartości, które są trwałe podstawowe i będą sprawiały, że dzieci będą czuły się bezpiecznie. O tym mamy właśnie rozmawiać. Pierwszego dnia kongresu opublikowaliśmy raport poświęcony temu, jak dzieci czują się w swoich rodzinach. Z badań przeprowadzonych w czerwcu wynika, że dzieci czują się szczęśliwe i rozumiane w swoich rodzinach. Dzieci nie potrzebują tylko naszego czasu, ale także naszej uwagi – powiedział.

– W ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy o tym, że dziecko powinno być w tradycyjnej rodzinie. Musimy dzieci wychowywać do wartości. Jeśli będą miały te wartości dotyczące poszanowania godności człowieka to będą odporne na zagrożenia wynikające z internetu. To pochłania młodzież, ale to nie jest trwałe. Jeśli w rodzinie będą szczęśliwe i zrozumiane to będą odporne na te zagrożenia – zapewnił.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy