Maląg: Program Inwestycji Strategicznych to sposób rządu na troszczenie się o Polaków

Artykuł
Fot. A. Guz/KPRM

Część rządowego Programu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych – to sposób rządu na troszczenie się o Polaków oraz dbanie o dynamiczny, zrównoważony rozwój naszego kraju – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg podczas konferencji w Kaliszu.

Maląg poinformowała, że okręg kalisko-leszczyński otrzymał rekordową kwotę 663 mln zł; Wielkopolska 2 mld zł.

–To jedyny taki program, największy przez ostatnie 30 lat. To jest turbodoładowanie na wyjście z kryzysu, bo Polska sobie z nim świetnie poradziła – powiedziała Maląg.

Przy podziale środków przyjęto zasadę proporcjonalności. Gminy do 20 tys. mieszkańców otrzymały wsparcie w wysokości od kilku do kilkunastu mln zł; w przypadku miast wsparcie sięga już kilkudziesięciu milionów złotych.

W pierwszej puli finansowej rozdysponowanych zostanie 23 mld zł. Do Wielkopolski trafi blisko 2 mld zł, w tym do Urzędu Marszałkowskiego 115 mln zł.

– Od ponad roku walczymy z epidemią koronawirusa. Troszczymy się o każde miejsce pracy, w ratowanie gospodarki i rodzin zainwestowano już ponad 270 mld złotych – poinformowała.

Program – jak podkreśliła – gwarantuje dalszy rozwój Polski, ale przed wszystkim wspieranie Polaków. – Gwarantuje zrównoważony, dynamiczny rozwój całego kraju, nie tylko wielkich aglomeracji, ale też małych ośrodków, bo wszędzie mieszkają Polacy i powinniśmy zadbać o to, aby Polska również rozwijała się równomiernie – mówiła.

Źródło: PAP, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy