Wojciech O. po raz kolejny aresztowany. Groził politykom śmiercią

Artykuł
Fot. Twitter/@PolskaPolicja

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy poinformowała o zatrzymaniu Wojciecha O., znanego jako Aleksander Jabłonowski. Mężczyzna ma usłyszeć poważne zarzuty.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, powodem zatrzymania mężczyzny są groźby, które kierował on pod adresem polityków w trakcie sobotniego zgromadzenia.

„Kryminalni z KWP i KMP w Bydgoszczy zatrzymali dziś wieczorem Wojciecha O. Mężczyzna został zatrzymany w związku z sobotnim zgromadzeniem i publicznym nawoływaniem do popełnienia przestępstwa. Jutro usłyszy zarzuty” - napisano na Twitterze.

W sobotę na Starym Rynku w Bydgoszczy odbyła się manifestacja środowisk antyszczepionkowych, które negują istnienie pandemii COVID-19 i bagatelizują skutki zakażenia koronawirusem.

CZYTAJ: Skandal bydgoski. W rolach głównych bohaterowie z Kalisza

- To jest kij na poselski ryj — krzyczał O. ze sceny, wymachując drewnianym kijem.

- Jeśli oni 1 lutego zagłosują jak chcą i ustalą tę ustawę, jeśli oni to zrobią, to skazują się na śmierć i my te listy śmierci tworzymy, my ich ostrzegamy. Jak zagłosują na tak, to ja Wojciech Olszański, znany w internecie jako Aleksander Jabłonowski, chce ich zabić! A dlaczego nie? - unosił się w sobotę niezrównoważony psychicznie artysta.

Już jutro Wojciechowi O. zostaną przedstawione zarzuty. Konsekwencje słów happenera mogą być bardzo poważne i tym razem sąd nie zdecyduje się na poręczenie majątkowe jako środek zapobiegawczy, a najbliższe miesiące O. spędzi za kratami.

Źródło: twitter.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy