Przejdź do treści
10:18 Hiszpania: sześć osób z obrażeniami, w tym cztery osoby ranione rogami przez byki, zostało przewiezionych do szpitala w niedzielę po siódmej gonitwie z tymi zwierzętami w Pampelunie w trakcie festiwalu Sanfermines
09:17 Dziś o godz. 15.55 czasu polskiego ma odbyć się pożegnanie załogi Ax-4 na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W poniedziałek czworo astronautów, w tym Polak Sławosz Uznański-Wiśniewski, rozpocznie powrót na Ziemię
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Poseł Agnieszka Wojciechowska van Heukelom oraz Klub "Gazety Polskiej" Łódź Górna zapraszają na spotkanie z Jackiem Saryuszem Wolskim, 14 lipca, godz. 18:00, ul. Piotrkowska 143, Łódź
Wydarzenie Wiec poparcia dla Ryszarda Majdzika. 14 lipca (poniedziałek), godz. 12:30 pod Sądem Rejonowym, ul. Przy Rondzie 7, Kraków
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Węgry: parlament jednomyślnie ratyfikował Fundusz Odbudowy. KO powinna wziąć przykład z tamtejszej opozycji

Źródło: PAP/EPA/Tamas Kovacs

Węgierski parlament przyjął w środę jednomyślnie ustawę dotyczącą Funduszu Odbudowy - funduszu naprawczego Unii Europejskiej po kryzysie związanym z koronawirusem. Przybliża to UE o krok do wprowadzenia tej umowy w życie.

Ustawa została przyjęta w liczącym 199 miejsc parlamencie 170 głosami; pozostałych 29 deputowanych nie brało udziału w głosowaniu.

27 krajów UE zawarło w zeszłym roku bezprecedensowe porozumienie, by wspólnie pożyczyć 750 mld euro na Fundusz Odbudowy, instrument naprawczy po kryzysie. Jednak aby plan mógł być realizowany, wszystkie 27 państw unijnych musi ratyfikować decyzję o podniesieniu górnego limitu składek narodowych. Do środy Węgry były jednym z niewielu krajów, które jeszcze tego nie zrobiły — wskazał Reuters.

Jednomyślność pomimo krytyki polityki Orbana

Agencja zwraca uwagę, że węgierski premier Viktor Orban często spierał się z Brukselą w sprawie ograniczenia niezależnych mediów, środowisk akademickich, sądów i organizacji pozarządowych, a także restrykcyjnego podejścia do migracji, jednak dziesiątki miliardów euro funduszy płynących z UE na Węgry pomogły jego rządowi zwiększyć wzrost PKB i będą nadal kluczowe, gdy gospodarka odbije się od zeszłorocznej recesji.

Rząd w Budapeszcie przewiduje w tym roku wzrost gospodarczy na poziomie 4,3 proc., podczas gdy bank centralny poinformował, że może on wynieść nawet blisko 6 proc., w czym pomoże ekspansywny budżet państwa zarówno w tym, jak i przyszłym roku.

PAP

Wiadomości

Papież wraca do tradycji noszenia eleganckich butów

Badania potwierdzają, że radio cały czas ma się dobrze. Rośnie też Radio Republika

Hiszpańskie media: Świątek koronowała się na Wimbledonie po brutalnym zwycięstwie, które przejdzie do historii tenisa

Deszcz do 50 mm i wiatr do 85 km/h. Burze dziś znów dadzą o sobie znać, wiemy w których regionach

Jak o Wołyniu uczą na Ukrainie? Internauci pokazują przykłady z podręczników

Ligi Narodów. Polskie siatkarki pokonały Bułgarię, teraz czas na Turczynki lub Chinki

Rząd chce wykończyć branżę styropianową?

Europa wciąż cierpi przez politykę migracyjną Merkel. Była kanclerz tymczasem otrzymuje kolejne wyróżnienie

O krok od tragedii na lubuskim jeziorze

Imigracja zalewa Europę. Dane nie zostawiają wątpliwości

"Mamy prawo przetrwać jako naród". Vox zapowiada deportacje milionów imigrantów

Wisienka na torcie: po zwycięstwie gratulacje od gwiazdy "Przyjaciół"

Uraczyła ich wołowiną z grzybkami. Usłyszała wyrok

Murcja: kolejna noc starć z imigrantami w Torre Pacheco

Tragedia na Korfu: Fale porwały rodzinę, matka nie żyje

Najnowsze

Papież wraca do tradycji noszenia eleganckich butów

Jak o Wołyniu uczą na Ukrainie? Internauci pokazują przykłady z podręczników

Ligi Narodów. Polskie siatkarki pokonały Bułgarię, teraz czas na Turczynki lub Chinki

Rząd chce wykończyć branżę styropianową?

Europa wciąż cierpi przez politykę migracyjną Merkel. Była kanclerz tymczasem otrzymuje kolejne wyróżnienie

Badania potwierdzają, że radio cały czas ma się dobrze. Rośnie też Radio Republika

Hiszpańskie media: Świątek koronowała się na Wimbledonie po brutalnym zwycięstwie, które przejdzie do historii tenisa

Deszcz do 50 mm i wiatr do 85 km/h. Burze dziś znów dadzą o sobie znać, wiemy w których regionach