Weekendowe statystki pożarowe. Strażacy: Bądźmy rozważni!

Artykuł
Przy obecnych temperaturach bardzo łatwo wzniecić pożar
Fot. pixabay/Ylvers

Rzecznik prasowy PSP mł. bryg. Krzysztof Batorski powiadomił, że w weekend strażacy wyjeżdżali do ponad 3,5 tys. zdarzeń. Ponad tysiąc to pożary, w których zginęły trzy osoby. Batorski dodał, że 170 pożarów miało miejsce w lasach.

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej podała, że w sobotę i niedzielę strażacy interweniowali aż 3 548 razy. 1 049 wyjazdów to pożary, w których zginęły trzy osoby.

W miejscowości Olszewnica w województwie lubelskim w pożarze zginęła jedna osoba. Kolejna zginęła w pożarze domu w miejscowości Ostrówek w powiecie wołomińskim. Po pożarze mieszkania w Warszawie również jest jedna ofiara śmiertelna.

Pożary w lasach

Mł. bryg. Krzysztof Batorski przyznał, że w lasach cały czas rośnie zagrożenie pożarowe. Rzecznik prasowy PSP dodał, że tylko w sobotę i niedzielę powstały 172 pożary w lasach.

Przy obecnych temperaturach jest bardzo łatwo wzniecić pożar. Strażacy zaapelowali o to, by nie wjeżdżać do lasu pojazdami silnikowymi.

- Rozgrzane elementy w kontakcie z wysuszonym materiałem roślinnym mogą być źródłem pożaru. Nie używajmy otwartego ognia i wstrzymajmy się od palenia wyrobów tytoniowych - zaznaczył rzecznik prasowy.

- Człowiek w takiej sytuacji traci orientację przestrzenną i może zginąć przez zatrucie dymem lub bezpośrednio w płomieniach. Gdy zauważymy pożar natychmiast wzywajmy służby ratownicze i ewakuujmy się z zagrożonego obszaru. Bądźmy rozważni podczas leśnych wędrówek i zwracajmy uwagę na niebezpieczne zachowania innych osób - dodał.

Źródło: pr24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy