Watykan walczy z prostytucją. Ruszają szkolenia dla kapłanów i świeckich

Artykuł
Od 40 do 45 tys. osób zmuszono we Włoszech do prostytucji w 2020 r.
pixabay.com

Rzymska diecezja włącza się w walkę z niewolnictwem, a konkretnie z tą jego formą, która jest związana z prostytucją. Dziś rusza internetowe szkolenie dla kapłanów, katechetów, a także świeckich animatorów parafii.

Najważniejszym celem kursu jest uświadomienie skali problemu niewolnictwa seksualnego we Włoszech (w 2020 r. do prostytucji zmuszono w tym kraju od 40 do 45 tys. osób, w tym aż 3 tys. nieletnich). Uczestnicy kursu dowiedzą się także, jak dotrzeć do ludzi wykorzystywanych seksualnie, jak zaproponować im skuteczną pomoc i poinformować o szansach na wydostanie się z niewoli.

W rzymskiej diecezji działają aktualnie cztery grupy wolontariuszy, którzy pomagają prostytutkom. W związku z pandemią i kryzysem ubezwłasnowolnione prostytutki coraz częściej zgłaszają się do parafialnych ośrodków Caritas, prosząc o wsparcie materialne.

Zorganizowany przez rzymski wikariat kurs przewiduje cztery internetowe sesje. Poprowadzą je przedstawiciele różnych stowarzyszeń, które na co dzień walczą z niewolnictwem, w tym s. Eugenia Bonetti, przewodnicząca organizacji Slaves No More, której w 2018 r. Papież Franciszek powierzył przygotowanie rozważań Drogi Krzyżowej w Koloseum.

Źródło: eKai.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy